wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-10-09| Geodezja, GIS, Kataster

Małopolska: lokalizacja działki dostępna dla każdego

Użytkownicy geoportalu Małopolskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej mogą już korzystać z nowej funkcjonalności – wyszukiwania działek z obszaru województwa małopolskiego.


Małopolska: lokalizacja działki dostępna dla każdego

Narzędzie to wykorzystuje m.in. usługę ULDK (Usługa Lokalizacji Działek Katastralnych) udostępnioną przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii. Działkę można znaleźć, wpisując jej identyfikator lub nazwę obrębu i numer działki.

Warto wspomnieć, że geoportal MIIP umożliwia również wyszukiwanie adresów. Dane adresowe pochodzą z GUGiK i są aktualizowane dwa razy w tygodniu.

Źródło: Zespół MIIP


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
do Janusza usługi zawsze były i będą potrzebne - sęk w tym, że tylko o te dojrzałe

weteranie porównywanie portalu wojewódzkiego do nawigacji google maps, to jak porównanie tyczki z nadajnikiem do maczugi - obie podobne i zapewne oboma ubijesz sarnę. Ale gdzie tu logika?

Dla Kowalskiego użyteczność dużo mniejsza niż w google maps. Tam wpisuje adres i bez komplikacji, jak w tym serwisie, zaraz mam wyświetlone miejsce z markerem, zdjęcia, Street View itp. A najważniejsze nawigacja. Na tym jeżdżę już od paru lat. To po co wydawać kasę na to co już od dawna jest za free i to z nawigacją oraz SV? Jakaś kolos bzdura. Ale kasiorę ktoś skasił.

user4 dokładnie. Dodam, że np. plany powinny pochodzić z gmin, a cały czas obserwuję, że Marszałkowie nagminnie próbują skanować jednorazowo dane i je publikować. A efekt jak zawsze daleki od oczekiwania bo i aktualność kuleje i nikt się do materiału nie przyznaje. Tutaj bym to bardzo mocno podkreślił.

rozstrzygający I geoportal regionalny potrzebny i gugik potrzebny. Każdy niech robi swoje. Gugik i Marszałek to inne potrzeby, inne zadania i wyzwania. Geoportal powinien wydawac podstawowe usługi typu uldk czy emuia na poziomie kraju a marszałek niech niech wykorzystuje do swoich zadań i wzbogaca tym czego gugik nie ma w sowich zasobach i zadaniach . i fajnie to widac w miip.

do MichauP Dlaczego ma być lepszy? Po prostu realizuje inne zadania jako geoportal regionalny, przede wszystkim zadania Marszałka Województwa. Część funkcjonalności rzeczywiście jest takich samych jak w geoportal.gov.pl np. wyszukiwanie działek czy adresów ale są to funkcjonalności ułatwiające wyszukanie innych danych tematycznych na MIIP. Nie znalazłem na geoportalu informacji o trasach skiturowych, rowerowych, programów ochrony powietrza, obwodów łowieckich itd. czyli typowo regionalnych tematów. Także warto najpierw zaglądnąć na MIIP, a później narzekać.

to nie jedyny portal wojewódzki Szanowni Państwo nie tylko Małopolska korzysta z nowoczesnych usług, przypominam, że województwo łódzkie też ma podłączoną usługę KIEG. Mam nadzieję, że pójdą za ciosem i ULDK też wykorzystają bo na razie szukanie odbywa się na ... w sumie nie wiem, chyba na LPISie.

brawo teraz to GGK powinien ich na konferencję zaprosić

geoGPS No i proszę GGK swoją determinacją pokazał, że usługi są bardzo potrzebne i dają wiele korzysći. Brawo GGK!

Jaki jest sens istnienia tego portalu skoro tylko dubluje Geoportal.gov.pl. Bez złośliwości pytam! Serio w czym jest on lepszy?

mobilnie Funkcja od dawna dostępna w aplikacji mobilnej geoGPS ( www.geogps.eu ). Dodatkowo aplikacja pobierze dane o działce na podstawie lokalizacji użytkownika.

czyzby pierwsi ? Kolejne geoportale bierzcie przykład

do zespołu miip Źle wam pokazuje współrzędne w opcji "pokaż współrzędne". Podpowiem jeśli nie kumacie zamieniony jest X z Y. Niepozdrawiam

Super I to jest przykład współpracy, a w języku INSPIRE interoperacyjności usług. Jeszcze trzeba podłączyć KIUT i KIMPZP.

No proszę a jednak usługi są przydatne. Super

15 komentarzy

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt