wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-10-09| Geodezja, GIS, Kataster

Małopolska: lokalizacja działki dostępna dla każdego

Użytkownicy geoportalu Małopolskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej mogą już korzystać z nowej funkcjonalności – wyszukiwania działek z obszaru województwa małopolskiego.


Małopolska: lokalizacja działki dostępna dla każdego

Narzędzie to wykorzystuje m.in. usługę ULDK (Usługa Lokalizacji Działek Katastralnych) udostępnioną przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii. Działkę można znaleźć, wpisując jej identyfikator lub nazwę obrębu i numer działki.

Warto wspomnieć, że geoportal MIIP umożliwia również wyszukiwanie adresów. Dane adresowe pochodzą z GUGiK i są aktualizowane dwa razy w tygodniu.

Źródło: Zespół MIIP


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
do Janusza usługi zawsze były i będą potrzebne - sęk w tym, że tylko o te dojrzałe
 1 
odpowiedz zgłoś
weteranie porównywanie portalu wojewódzkiego do nawigacji google maps, to jak porównanie tyczki z nadajnikiem do maczugi - obie podobne i zapewne oboma ubijesz sarnę. Ale gdzie tu logika?
 5 
odpowiedz zgłoś
Dla Kowalskiego użyteczność dużo mniejsza niż w google maps. Tam wpisuje adres i bez komplikacji, jak w tym serwisie, zaraz mam wyświetlone miejsce z markerem, zdjęcia, Street View itp. A najważniejsze nawigacja. Na tym jeżdżę już od paru lat. To po co wydawać kasę na to co już od dawna jest za free i to z nawigacją oraz SV? Jakaś kolos bzdura. Ale kasiorę ktoś skasił.
 5 
 3 
odpowiedz zgłoś
user4 dokładnie. Dodam, że np. plany powinny pochodzić z gmin, a cały czas obserwuję, że Marszałkowie nagminnie próbują skanować jednorazowo dane i je publikować. A efekt jak zawsze daleki od oczekiwania bo i aktualność kuleje i nikt się do materiału nie przyznaje. Tutaj bym to bardzo mocno podkreślił.
 2 
odpowiedz zgłoś
rozstrzygający I geoportal regionalny potrzebny i gugik potrzebny. Każdy niech robi swoje. Gugik i Marszałek to inne potrzeby, inne zadania i wyzwania. Geoportal powinien wydawac podstawowe usługi typu uldk czy emuia na poziomie kraju a marszałek niech niech wykorzystuje do swoich zadań i wzbogaca tym czego gugik nie ma w sowich zasobach i zadaniach . i fajnie to widac w miip.
 2 
 6 
odpowiedz zgłoś
do MichauP Dlaczego ma być lepszy? Po prostu realizuje inne zadania jako geoportal regionalny, przede wszystkim zadania Marszałka Województwa. Część funkcjonalności rzeczywiście jest takich samych jak w geoportal.gov.pl np. wyszukiwanie działek czy adresów ale są to funkcjonalności ułatwiające wyszukanie innych danych tematycznych na MIIP. Nie znalazłem na geoportalu informacji o trasach skiturowych, rowerowych, programów ochrony powietrza, obwodów łowieckich itd. czyli typowo regionalnych tematów. Także warto najpierw zaglądnąć na MIIP, a później narzekać.
 5 
odpowiedz zgłoś
to nie jedyny portal wojewódzki Szanowni Państwo nie tylko Małopolska korzysta z nowoczesnych usług, przypominam, że województwo łódzkie też ma podłączoną usługę KIEG. Mam nadzieję, że pójdą za ciosem i ULDK też wykorzystają bo na razie szukanie odbywa się na ... w sumie nie wiem, chyba na LPISie.
odpowiedz zgłoś
brawo teraz to GGK powinien ich na konferencję zaprosić
 4 
odpowiedz zgłoś
geoGPS No i proszę GGK swoją determinacją pokazał, że usługi są bardzo potrzebne i dają wiele korzysći. Brawo GGK!
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
Jaki jest sens istnienia tego portalu skoro tylko dubluje Geoportal.gov.pl. Bez złośliwości pytam! Serio w czym jest on lepszy?
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
mobilnie Funkcja od dawna dostępna w aplikacji mobilnej geoGPS ( www.geogps.eu ). Dodatkowo aplikacja pobierze dane o działce na podstawie lokalizacji użytkownika.
 1 
odpowiedz zgłoś
czyzby pierwsi ? Kolejne geoportale bierzcie przykład
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
do zespołu miip Źle wam pokazuje współrzędne w opcji "pokaż współrzędne". Podpowiem jeśli nie kumacie zamieniony jest X z Y. Niepozdrawiam
 7 
 1 
odpowiedz zgłoś
Super I to jest przykład współpracy, a w języku INSPIRE interoperacyjności usług. Jeszcze trzeba podłączyć KIUT i KIMPZP.
 4 
 2 
odpowiedz zgłoś
No proszę a jednak usługi są przydatne. Super
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
15 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS