Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2019-10-04| GIS, Instytucje

Śląskie tereny pogórnicze będą w jednym systemie

5,5 mln zł otrzyma z funduszy europejskich projekt, którego celem jest wdrożenie nowej, ogólnodostępnej bazy danych terenów pogórniczych województwa śląskiego.


Śląskie tereny pogórnicze będą w jednym systemie <br />
fot. Geoportal.gov.pl
fot. Geoportal.gov.pl

Region ten dysponuje duża ilością terenów poprzemysłowych, których oferta interesuje inwestorów. Jednak informacje o tych obszarach oraz o stanie ich środowiska są rozproszone i niekompletne. Istnieją też trudności w pozyskaniu miarodajnych danych, np. o stopniu degradacji danego obszaru. Ma to zmienić wart blisko 6 mln zł projekt „Rozbudowa systemu zarządzania terenami pogórniczymi na terenie województwa śląskiego” realizowany przez Główny Instytut Górnictwa oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Celem przedsięwzięcia jest wdrożenie nowej, ogólnodostępnej e-usługi w postaci bazy danych terenów pogórniczych wraz z waloryzacją tych obszarów na rzecz wsparcia procesu ich przekształceń i ponownego wykorzystania.

Projekt obejmuje szereg działań zmierzających do stworzenia internetowej platformy informacyjnej pod nazwą OPI TPP 2.0. zwiększającej dostęp do informacji publicznych o terenach pogórniczych i ich otoczeniu. W jego ramach udostępnione zostaną też zintegrowane w formie cyfrowej i rozproszone dotychczas dokumenty i materiały o terenach pogórniczych i prowadzonej na ich obszarze działalności. Realizacja projektu przyczyni się do wsparcia procesu planowania długofalowej polityki inwestycyjnej na terenach pogórniczych, zrównoważonego zarządzania przestrzenią w regionie oraz wspomagania decyzji inwestycyjnych i pozyskiwania środków na rewitalizację tych terenów.

Zakończenie projektu przewidziano na 31 grudnia 2022 roku.

JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama