wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-10-04| GIS, Software

Esri ArcGIS QuickCapture do zbierania danych w ruchu

Oferta aplikacji mobilnych firmy Esri rozszerzyła się o program ArcGIS QuickCapture zaprojektowany do szybkiego zbierania danych przestrzennych w terenie.


Esri ArcGIS QuickCapture do zbierania danych w ruchu

Zapisanie rekordu wraz ze zdjęciem i współrzędnymi wymaga tylko naciśnięcia jednego przycisku, dzięki czemu program sprawdza się np. podczas jazdy samochodem czy lotu patrolowego. Przyda się zatem chociażby podczas inspekcji dróg czy monitoringu roślinności. Pozyskane dane mogą być w czasie rzeczywistym przesyłane do biura, co przyspiesza ich analizę.

By praca z QuickCapture była jak najszybsza, przed wyjściem w teren jej użytkownik może ją odpowiednio skonfigurować, tak aby przystosować ją do wymagań konkretnego projektu oraz ograniczyć zbieranie niepotrzebnych informacji. Producent zwraca także uwagę na intuicyjność obsługi programu, co eliminuje konieczność przeprowadzania dłuższych szkoleń jego użytkowników.

QuickCapture jest dostępny w wersji dla smartfonów i tabletów z systemami Android, iOS oraz Windows. Aplikacja współpracuje zarówno z odbiornikiem wbudowanym w urządzenie mobilne, jak i z zewnętrznymi, precyzyjnymi rozwiązaniami GNSS. Dane zbierane przez to oprogramowanie można łatwo integrować z platformą ArcGIS oraz różnymi systemami informatycznymi – zapewnia Esri.

Źródło: Esri, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
BARI '76
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS