wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-10-01| Geodezja, Edukacja

Na WGiK PW zainaugurowano nowy rok akademicki

Być studentem Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej to wielki zaszczyt i bardzo dobra inwestycja we własny rozwój i kreowanie pozycji zawodowej – mówiła wczoraj (30 września) podczas inauguracji roku akademickiego 2019/2020 dziekan WGiK PW prof. Alina Maciejewska.


Na WGiK PW zainaugurowano nowy rok akademicki <br />
Przedstawiciele nowo przyjętych studentów I roku odbierają z rąk dziekan Maciejewskiej listy gratulacyjne
Przedstawiciele nowo przyjętych studentów I roku odbierają z rąk dziekan Maciejewskiej listy gratulacyjne
Na WGiK PW zainaugurowano nowy rok akademicki

Tymi słowami zwróciła się do nowo przyjętych studentów I roku kierunków geodezja i kartografia, gospodarka przestrzenna i geoinformatyka, prowadzonych na WGiK PW. Dziekan Maciejewska gratulowała im wyboru, podkreślając, że podczas tegorocznej rekrutacji kierunki te cieszyły się dużym zainteresowaniem. O jedno miejsce na studiach stacjonarnych I stopnia na kierunku geodezja i kartografia oraz gospodarka przestrzenna ubiegało się po 8 kandydatów, a na kierunku geoinformatyka – 15. Życzenia „pierwszoroczniakom” złożyli również m.in. prorektor PW, prezes SGP dr hab. inż. Janusz Walo, główny geodeta kraju dr hab. inż. Waldemar Izdebski oraz prezes Głównego Urzędu Miar dr hab. inż. Radosław Wiśniewski.

Prof. Maciejewska mówiła też, że w związku z wejściem w życie nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce najbliższe miesiące będą szczególne. Ponadto od 1 października zacznie obowiązywać nowy statut Politechniki Warszawskiej. Zaznaczyła również, że szeroki zakres badań prowadzony na Wydziale bardzo dobrze wpisuje się w zakres nowo utworzonej dyscypliny inżynieria lądowa i transport.

Kolejny punkt inauguracji – immatrykulację, czyli przyjęcie w poczet studentów Wydziału Geodezji i Kartografii PW, poprowadził prodziekan ds. studiów dr hab. inż. Jerzy Chmiel. Następnie przedstawiciele poszczególnych kierunków odebrali z rąk dziekan Maciejewskiej listy gratulacyjne.

Podczas wczorajszej uroczystości wręczono także nagrody rektora. Nagrody Indywidualne JM Rektora PW otrzymali:
• dr inż. Małgorzata Stańczuk-Gałwiaczek – nagroda indywidualna stopnia I za osiągnięcia naukowe w latach 2017-2018;
• dr inż. Jakub Markiewicz – nagroda indywidualna stopnia III za osiągnięcia naukowe w roku 2018;
• dr inż. Joanna Jaroszewicz – nagroda indywidualna stopnia II za osiągnięcia naukowe w roku 2018;
• dr hab. inż. Katarzyna Osińska-Skotak – nagroda indywidualna stopnia III za osiągnięcia organizacyjne w roku akademickim 2017/2018;
• dr hab. inż. Dorota Zawieska – nagroda indywidualna stopnia III za osiągnięcia organizacyjne w roku akademickim 2017/2018;
• dr hab. inż. Dariusz Gotlib – nagroda indywidualna stopnia III za osiągnięcia organizacyjne w roku akademickim 2017/2018;
• dr hab. inż. Robert Olszewski – nagroda indywidualna stopnia III za osiągnięcia organizacyjne w roku akademickim 2017/2018;
• dr inż. Joanna Pluto-Kossakowska – nagroda indywidualna stopnia III za osiągnięcia organizacyjne w roku 2017/2018;
• dr inż. Agnieszka Wendland – nagroda indywidualna stopnia III za osiągnięcia organizacyjne w roku akademickim 2017/2018.

Nagrody Zespołowe JM Rektora PW otrzymali:
• prof. dr hab. Alina Maciejewska, dr inż. arch. Małgorzata Havel, dr hab. inż. Adrianna Czarnecka – nagroda zespołowa stopnia I za osiągnięcia organizacyjne w roku akademickim 2018/2019;
• prof. dr hab. inż. Zdzisław Kurczyński, dr hab. inż. Katarzyna Osińska-Skotak, mgr inż. Wojciech Ostrowski, mgr inż. Magdalena Pilarska, mgr inż. Aleksandra Radecka – nagroda zespołowa stopnia II za osiągnięcia organizacyjne w roku akademickim 2017/2018.

Następnie specjalne Złote Dyplomy z rąk dziekan Maciejewskiej otrzymały osoby, które studia na Wydziale Geodezji i Kartografii PW ukończyły 51 lat temu.

Uroczystość zakończyła się wykładem inauguracyjnym pt. „Nowoczesne techniki oceny ryzyka eksploatacji obiektów hydrotechnicznych zwiększające bezpieczeństwo życia i mienia mieszkańców” wygłoszonym przez dr hab. inż. Janinę Zaczek-Peplinską.

Więcej zdjęć w galerii

Damian Czekaj


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS