Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-10-01| GIS, Teledetekcja, Software

Publikuj mapy online z Global Mapper 21

Firma Blue Marble Geographics wypuściła nowe wersje produktów spod znaku Global Mapper – nie tylko program desktopowy, ale także Moduł LiDAR oraz aplikację mobilną dla systemu Android oraz iOS.


Publikuj mapy online z Global Mapper 21

Najważniejszą nowością w programie desktopowym Global Mapper 21 jest rozszerzenie MangoMap. Jak zachwala je producent, to tanie i proste w obsłudze narzędzie do publikacji map w internecie dla nieograniczonego grona użytkowników. By umieścić dane przestrzenne w sieci przy użyciu MangoMap, wystarczą dwa kliknięcia – zapewnia BMG.

Inne nowości w Global Mapper 21 to np.:

  • udoskonalone narzędzie do etykietowania, dające większą elastyczność w rozmieszczaniu na mapie elementów tekstowych,
  • narzędzie „kluczowej klatki” umożliwiające generowanie animacji prezentujących zmiany zachodzące na kolejnych warstwach,
  • funkcję wyszukiwania najniższych i najwyższych punktów na modelu terenu.

LiDAR Module wzbogacono z kolei o automatyczną klasyfikację punktów reprezentujących słupy sieci przesyłowych. Nowości znajdziemy też w narzędziu Pixels-to-Points do przetwarzania zdjęć do postaci modeli 3D i ortofotomap – są nią chociażby funkcje maskowania obszarów o jednolitym kolorze oraz automatycznego wyszukiwania zdjęć, na których zlokalizowane są fotopunkty.

Jeśli chodzi o aplikację mobilną, tu kluczową zmianą jest wprowadzenie wersji Pro. Oferuje ona bardziej zaawansowane narzędzia do pracy z danymi przestrzennymi, np. do otwierania plików GeoPackage i GeoPDF, korzystania z różnych układów współrzędnych czy uśredniania współrzędnych GPS. W standardowej wersji aplikacji znajdziemy z kolei odświeżony interfejs użytkownika, nowe narzędzie do pomiaru odległości, możliwość wyświetlania map podkładowych OpenStreetMap czy funkcję wyszukiwania atrybutów.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS