wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-10-01| GIS, Teledetekcja, Software

Publikuj mapy online z Global Mapper 21

Firma Blue Marble Geographics wypuściła nowe wersje produktów spod znaku Global Mapper – nie tylko program desktopowy, ale także Moduł LiDAR oraz aplikację mobilną dla systemu Android oraz iOS.


Publikuj mapy online z Global Mapper 21

Najważniejszą nowością w programie desktopowym Global Mapper 21 jest rozszerzenie MangoMap. Jak zachwala je producent, to tanie i proste w obsłudze narzędzie do publikacji map w internecie dla nieograniczonego grona użytkowników. By umieścić dane przestrzenne w sieci przy użyciu MangoMap, wystarczą dwa kliknięcia – zapewnia BMG.

Inne nowości w Global Mapper 21 to np.:

 • udoskonalone narzędzie do etykietowania, dające większą elastyczność w rozmieszczaniu na mapie elementów tekstowych,
 • narzędzie „kluczowej klatki” umożliwiające generowanie animacji prezentujących zmiany zachodzące na kolejnych warstwach,
 • funkcję wyszukiwania najniższych i najwyższych punktów na modelu terenu.

LiDAR Module wzbogacono z kolei o automatyczną klasyfikację punktów reprezentujących słupy sieci przesyłowych. Nowości znajdziemy też w narzędziu Pixels-to-Points do przetwarzania zdjęć do postaci modeli 3D i ortofotomap – są nią chociażby funkcje maskowania obszarów o jednolitym kolorze oraz automatycznego wyszukiwania zdjęć, na których zlokalizowane są fotopunkty.

Jeśli chodzi o aplikację mobilną, tu kluczową zmianą jest wprowadzenie wersji Pro. Oferuje ona bardziej zaawansowane narzędzia do pracy z danymi przestrzennymi, np. do otwierania plików GeoPackage i GeoPDF, korzystania z różnych układów współrzędnych czy uśredniania współrzędnych GPS. W standardowej wersji aplikacji znajdziemy z kolei odświeżony interfejs użytkownika, nowe narzędzie do pomiaru odległości, możliwość wyświetlania map podkładowych OpenStreetMap czy funkcję wyszukiwania atrybutów.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS