|2019-10-01|
Sprzęt
Październikowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania
W serwisie egeodeta24.pl, który udostępnia GEODETĘ cyfrowego, jest już opublikowane wydanie 10/2019. Artykuł okładkowy to obszerna relacja z międzynarodowych targów geodezyjnych Intergeo, które w tym roku odbyły się w Stuttgarcie. Zachęcamy do zapoznania się z najnowszymi trendami rozwoju sprzętu i technologii.
W październikowym GEODECIE rozmawiamy z Kacprem Widuchem, pracownikiem ośrodka badawczego CERN pod Genewą w Szwajcarii, absolwentem Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH w Krakowie. Publikujemy również zapowiadaną II część artykułu prof. Zdzisława Kurczyńskiego (Politechnika Warszawska), który tym razem prezentuje pierwsze doświadczenia produkcyjne w zakresie wykorzystania lotniczych skanerów jednofotonowych i skanerów Geigera.
Nowe technologie to także Bank Danych o Lasach. W połowie lipca Lasy Państwowe zdecydowały o zainwestowaniu kolejnych 17,5 mln zł w jego rozwój. W październikowym wydaniu GEODETY piszemy o tym, jak budują swoje bazy otwartych danych.
– W USA geoidę hybrydową stale doskonalą w celu podniesienia dokładności pomiarów satelitarnych. W Polsce nie ma zrozumienia dla takiej potrzeb – martwi na łamach najnowszego wydania GEODETY dr inż. Ryszard Pażus i uzasadnia konieczność podjęcia takich działań również w naszym kraju. Polemizuje z nim prof. Roman Kadaj.
Coraz częściej mówi się o tym, że potrzebujemy wypracowania nowej wizji zawodu. Doświadczony wykonawca Władysław Baka rozpoczyna dyskusję, jak oficjalnie ma się nazywać nasz zawód i czy powinien być koncesjonowany. W obliczu zbliżąjących się wyborów podsumowujemy również kończącą się właśnie VIII kadencję parlamentu z punktu widzenia branży geodezyjnej.
Użytkowników serwisu egeodeta24.pl, którzy wykupili październikowe wydanie GEODETY cyfrowego, zapraszamy do pobrania pliku z panelu użytkownika. Pozostałych zainteresowanych październikowym wydaniem zachęcamy do opłacenia dostępu do niego za pomocą płatności elektronicznych. Cała operacja potrwa zaledwie kilka minut, a GEODETĘ cyfrowego w uniwersalnym formacie PDF będziecie Państwo mogli odczytać nie tylko na komputerze, ale także na tablecie czy smartfonie. W pliku łatwiej wyszukać interesujące słowa lub frazy, a dowolny artykuł można wydrukować na swoje potrzeby na domowej drukarce. Dlaczego jeszcze warto korzystać z GEODETY cyfrowego? Bo oszczędza się czas i pieniądze! Każde nowe wydanie GEODETY cyfrowego otrzymuje się wcześniej niż wydanie papierowe. Również dostęp do dowolnego numeru archiwalnego uzyskuje się natychmiast po dokonaniu płatności elektronicznej – nie trzeba czekać na listonosza. GEODETA cyfrowy to wreszcie niższa cena prenumeraty i pojedynczych wydań. Co ważne, im więcej się kupuje, tym miesięcznik jest tańszy! Zawartość październikowego wydania GEODETY można wygodnie przejrzeć w serwisie egeodeta24.pl. Aby zaoszczędzić na każdym wydaniu, warto wykupić prenumeratę GEODETY cyfrowego (roczną, półroczną lub kwartalną). A tych, którzy wolą GEODETĘ w wydaniu papierowym, zachęcamy do zakupu prenumeraty w wersji tradycyjnej.
Redakcja
|