wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-09-25| Geodezja, GIS, Przetargi

Kujawsko-pomorskie zamawia rozbudowę SIP-u

Opracowanie i udostępnienie aplikacji mobilnych, nowych e-usług oraz związanych z nimi systemów dziedzinowych i formularzy – przewiduje zamówienie rozpisane właśnie przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.


Kujawsko-pomorskie zamawia rozbudowę SIP-u <br />
Geoportal województwa
Geoportal województwa
Kujawsko-pomorskie zamawia rozbudowę SIP-u <br />
Schemat SIP-u
Schemat SIP-u

Przetarg jest częścią projektu „Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0”, w którym oprócz UMWKP uczestniczą także powiaty i gminy regionu. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja systemu informacji przestrzennej, który obecnie funkcjonuje w województwie i działa w technologii Ergo firmy Comarch (wcześniej Geopolis).

Do obowiązków wykonawcy będzie należało m.in. przygotowanie różnorodnych e-usług, w tym do:

 • udostępniania materiałów PZGiK,
 • udostępniania wypisów i wyrysów z EGiB i MPZP,
 • udzielania informacji z EGiB dla komorników,
 • składania wniosków o nadanie numeru porządkowego nieruchomości,
 • projektowania i uzgadniania planów zagospodarowania przestrzennego,
 • zgłaszania rozbiórki i robót budowlanych,
 • projektowania i uzgadniania planów organizacji ruchu,
 • tworzenia map tematycznych.

Zamówienie przewiduje również wdrożenie i rozbudowę systemów dziedzinowych SIP-u np. w zakresie: przeglądania danych 3D, zasilania centralnych baz GESUT, BDOT500, osnów, EGiB czy RCiWN, obsługi procedury planistycznej, wprowadzania zmian w MPZP i studium, a także prowadzenia ewidencji oświetlenia ulicznego czy sieci wodociągowych i kanalizacyjnych.

Ponadto do obowiązków zamawiającego będzie należało przygotowanie aplikacji mobilnych, które zaoferują użytkownikom smartfonów i tabletów takie funkcje, jak rejestrowanie współrzędnych czy szkicowanie. Częścią przetargu jest także integracja SIP-u z elektronicznym obiegiem dokumentów, zwiększenie bezpieczeństwa istniejących e-usług czy wdrożenie mechanizmów udostępniania otwartych zasobów danych ze źródeł publicznych.

Prace mają zostać wykonane w ciągu dwóch lat od podpisania umowy. Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 200 tys. zł można składać do 29 października.

Dodajmy, że pod koniec ubiegłego roku w ramach projektu „Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0” podpisano umowę o wartości 4,6 mln zł na rozbudowę wojewódzkiego geoportalu oraz uruchomienie serwisów mapowych w samorządach uczestniczących w tym przedsięwzięciu. Prace wykonuje firma Comarch.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Z całą pewnością jeśli ktoś stworzy niekomercyjne systemy dla samorządów o takich funkcjonalnościach jak wyżej to zostaną wdrożone. Ja takich nie znam a ty ?
odpowiedz zgłoś
hmm jak to możliwe, że Urząd Marszałkowski może wydawać pieniądze unijne i oferować za to komercyjne oprogramowanie dla samorządów? Kiedy mamy się spodziewać, że Urząd Marszałkowski kupi system dla PODGIK inny niż obecnie mają powiaty i go wdroży za pieniądze unijne?
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS