Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-09-19| Geodezja, Instytucje, Kataster

Tylko 4 JST bez bezpośredniej komunikacji systemów EGiB z EKW

Obecnie 376 powiatów korzysta z bezpośredniej komunikacji między powiatowymi systemami do prowadzenia ewidencji gruntów i budynków (EGiB) i Elektroniczną Księgą Wieczystą (EKW). Do włączenia wszystkich jednostek samorządowych prowadzących ewidencję gruntów i budynków brakuje dwóch powiatów (kołobrzeskiego i wielickiego) oraz dwóch miast na prawach powiatu (Bytomia i Gliwic).


Tylko 4 JST bez bezpośredniej komunikacji systemów EGiB z EKW
Tylko 4 JST bez bezpośredniej komunikacji systemów EGiB z EKW
W ostatnim czasie z tego narzędzia zaczęła korzystać m.in. stolica. – Dziękuję dyrekcji Biura Geodezji i Kartografii m. st. Warszawy. Taka konstruktywna współpraca to szansa na duży postęp w najbliższej przyszłości – komentuje na Twitterze główny geodeta kraju Waldemar Izdebski.

Jak informuje GUGiK, od 1 do 18 września wspomniana usługa wykorzystana została już 19,6 tys. razy, a prognozowana liczba wywołań na koniec września wynosi ponad 33 tys. Oznacza to, że funkcjonalność ta odnotowuje kolejny istotny wzrost zainteresowania.

Przypomnijmy, że jedną z korzyści płynących z tej komunikacji jest możliwość pobierania treści księgi wieczystej związanej z daną działką. Powiatami które najczęściej wykorzystują udostępnioną komunikację są: toruński (woj. kujawsko-pomorskie), tomaszowski (woj. lubelskie) i starogardzki (woj. pomorskie). Na załączonym wykresie przedstawiono średnią dzienną liczbę zapytań kierowanych do EKW bezpośrednio z systemów do prowadzenia EGiB w 10 przodujących powiatach od lipca br., czyli od początku monitorowania wykorzystania usługi.

Funkcja komunikacji EGiB-EKW została opracowana przez GUGiK w ramach rozwoju Zintegrowanego systemu informacji o nieruchomościach (ZSIN) i udostępniona pod koniec 2018 r. do wdrożenia autorom systemów do prowadzenia EGiB. Zaimplementowano ją w oprogramowaniu: Ewopis, Ewid2007, GeoInfo, EGBV, e-property, ERGO oraz Kataster OnLine.

AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS