wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Skaning ułatwi modernizację statku
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-09-17| Mapy, Instytucje, Imprezy

Hydrografowie obradowali w Gdańsku

W dniach 10-12 września Biuro Hydrograficzne Marynarki Wojennej zorganizowało konferencję Komisji Hydrograficznej Państw Morza Bałtyckiego (Baltic Sea Hydrographic Commission, BSHC) w Gdańsku.


Hydrografowie obradowali w Gdańsku <br />
fot. BHMW
fot. BHMW
Hydrografowie obradowali w Gdańsku <br />
fot. BHMW
fot. BHMW
Hydrografowie obradowali w Gdańsku <br />
fot. BHMW
fot. BHMW
Podczas sesji roboczych przewodniczący poszczególnych delegacji złożyli raporty narodowe za okres ostatniego roku dotyczące prac hydrograficznych, produkcji map papierowych i cyfrowych oraz publikacji nautycznych. Przedstawili najnowsze osiągnięcia w tym zakresie i zmiany organizacyjne w poszczególnych państwach. Przewodniczący grup roboczych omówili szczegółowo roczną pracę oraz zaawansowanie poszczególnych państw w pomiary batymetryczne na trasach żeglugowych HELCOM, jak również zaangażowanie w projekty Unii Europejskiej.

W konferencji wzięli udział szefowie Hydrografii i specjaliści z: Danii, Estonii, Finlandii, Niemiec, Łotwy, Litwy, Szwecji i Polski. Z ramienia Międzynarodowej Organizacji Hydrograficznej (IHO) w wydarzeniu uczestniczył sekretarz generalny dr Mathias Jonas oraz obserwatorzy z Wielkiej Brytanii i USA.

Szef BHMW został wybrany przewodniczącym BSHC na kolejny rok, a szef szwedzkich hydrografów jego zastępcą. Polska będzie przewodniczyć 25. konferencji, która zostanie zorganizowana w Szwecji we wrześniu 2020 roku.

Warto też wspomnieć, że 11 września szef BHMW kmdr Andrzej Kowalski oraz dyrektor Duńskiej Agencji Geodanych Pia Dahl Højgaard podpisali dwustronne porozumienie, które formalizuje wymianę produktów, danych oraz wiedzy eksperckiej w zakresie hydrografii i dyscyplin powiązanych. Dodatkowym celem porozumienia jest wzmacnianie międzynarodowego bezpieczeństwa na morzu oraz ochrony środowiska naturalnego. W podpisywaniu porozumienia w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku uczestniczył sekretarz generalny IHO dr Mathias Jonas (fot. 3).

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt