wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-09-17| Mapy, Instytucje, Imprezy

Hydrografowie obradowali w Gdańsku

W dniach 10-12 września Biuro Hydrograficzne Marynarki Wojennej zorganizowało konferencję Komisji Hydrograficznej Państw Morza Bałtyckiego (Baltic Sea Hydrographic Commission, BSHC) w Gdańsku.


Hydrografowie obradowali w Gdańsku <br />
fot. BHMW
fot. BHMW
Hydrografowie obradowali w Gdańsku <br />
fot. BHMW
fot. BHMW
Hydrografowie obradowali w Gdańsku <br />
fot. BHMW
fot. BHMW
Podczas sesji roboczych przewodniczący poszczególnych delegacji złożyli raporty narodowe za okres ostatniego roku dotyczące prac hydrograficznych, produkcji map papierowych i cyfrowych oraz publikacji nautycznych. Przedstawili najnowsze osiągnięcia w tym zakresie i zmiany organizacyjne w poszczególnych państwach. Przewodniczący grup roboczych omówili szczegółowo roczną pracę oraz zaawansowanie poszczególnych państw w pomiary batymetryczne na trasach żeglugowych HELCOM, jak również zaangażowanie w projekty Unii Europejskiej.

W konferencji wzięli udział szefowie Hydrografii i specjaliści z: Danii, Estonii, Finlandii, Niemiec, Łotwy, Litwy, Szwecji i Polski. Z ramienia Międzynarodowej Organizacji Hydrograficznej (IHO) w wydarzeniu uczestniczył sekretarz generalny dr Mathias Jonas oraz obserwatorzy z Wielkiej Brytanii i USA.

Szef BHMW został wybrany przewodniczącym BSHC na kolejny rok, a szef szwedzkich hydrografów jego zastępcą. Polska będzie przewodniczyć 25. konferencji, która zostanie zorganizowana w Szwecji we wrześniu 2020 roku.

Warto też wspomnieć, że 11 września szef BHMW kmdr Andrzej Kowalski oraz dyrektor Duńskiej Agencji Geodanych Pia Dahl Højgaard podpisali dwustronne porozumienie, które formalizuje wymianę produktów, danych oraz wiedzy eksperckiej w zakresie hydrografii i dyscyplin powiązanych. Dodatkowym celem porozumienia jest wzmacnianie międzynarodowego bezpieczeństwa na morzu oraz ochrony środowiska naturalnego. W podpisywaniu porozumienia w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku uczestniczył sekretarz generalny IHO dr Mathias Jonas (fot. 3).

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS