wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-09-13| GIS

Wrocławski geoportal z nowymi mapami

System Informacji Przestrzennej Wrocławia wzbogacił się o dwie nowe mapy: „Decyzje architektoniczne” i „Decyzje o środowiskowych uwarunkowaniach”.


Wrocławski geoportal z nowymi mapami
Wrocławski geoportal z nowymi mapami

Decyzje architektoniczne zawierają wybrane sprawy prowadzone przez Wydział Architektury i Budownictwa Urzędu Miejskiego Wrocławia. Na mapie można m.in. zobaczyć sprawy związane z pozwoleniami na budowę, pozwoleniami na rozbiórkę, ustaleniem warunków zabudowy czy zgłoszeniami budowy lub robót budowlanych.

Jak informują administratorzy serwisu, poszczególne sprawy podzielone są na grupy: pozwolenie na budowę, pozwolenie na rozbiórkę, ustalenie warunków zabudowy, zgłoszenie budowy lub robót budowlanych i inne. Każdej z grup przydzielono inny kolor symbolu na mapie.

Dane dotyczą spraw, dla których wydano decyzje lub dokonano zgłoszenia od 1 stycznia 2006 r. Dane dotyczące decyzji widoczne są na mapie w przypadku uzyskania przez nią ostateczności, dane dotyczące zgłoszeń budowy lub robót budowlanych widoczne są od momentu dokonania zgłoszenia. Źródłem lokalizacji jest rejestracja graficzna (dokładna granica wprowadzona przez operatora) lub lista działek, których sprawa dotyczyła (działki, dla których udało się przypisać geometrię scalane są w jeden obszar). Ze względu na duży zakres czasowy, którego dotyczą dane, nie dla wszystkich spraw udało się utworzyć lokalizację, lub lokalizacja może być niekompletna. Aktualizacja danych odbywa raz dziennie.

Wyszukiwarka spraw umożliwia wyszukanie decyzji według grupy i rodzaju sprawy, po fragmencie nazwy inwestycji, a także po numerach wniosku i decyzji oraz datach wniosku i decyzji. Szczegółowe informacje o sprawie można wyświetlić identyfikując obiekt na mapie. Kolory grafik w formatkach identyfikacji nawiązują do kolorów użytych w symbolach dla poszczególnych grup spraw.

Decyzje o środowiskowych uwarunkowaniach zawierają sprawy prowadzone przez Wydział Środowiska i Rolnictwa UMW dotyczące uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko.

Mapa zawiera decyzje, które zostały wydane od 2016 r. Szczegółowe informacje o decyzji można wyświetlić, identyfikując obiekt na mapie. Dostępne są następujące informacje: data wpływu wniosku, nazwa przedsięwzięcia, jego lokalizacja oraz data i znak wydanej decyzji.

Wyszukiwarka decyzji „Znajdź decyzję” umożliwia wyszukanie ich po fragmencie znaku sprawy oraz nazwy przedsięwzięcia, a także według dat wpływu wniosku i wydania decyzji. Aby znaleźć decyzję obejmującą daną działkę lub ulicę/adres, administratorzy serwisu polecają skorzystanie z wyszukiwarek „Działki” lub „Ulice, miejsca, adresy”, które również są dostępne na mapie.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak wyznaczyć strefy dojazdu w QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl
facebook twitter Instagram RSS