wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-09-12| Przetargi, Kataster

Podlaskie: kolejne umowy na modernizację baz w powiecie białostockim

Związek Powiatów Województwa Podlaskiego z siedzibą w Siemiatyczach udzielił kolejnych zamówień na utworzenie baz danych obiektów topograficznych (BDOT500) i geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu (GESUT) oraz modernizację ewidencji gruntów i budynków w powiecie białostockim. Łączna wartość podpisanych umów przekracza 5 mln zł netto.


Podlaskie: kolejne umowy na modernizację baz w powiecie białostockim

Przypomnijmy, że było to drugie podejście ZPWP do tego zamówienia. Poprzedni przetarg na te prace ogłoszono w lipcu ubiegłego roku. Jednak z powodu zbyt drogich ofert (2 części) oraz braku chętnych (11 części) udało się rozstrzygnąć tylko jedną z 14 części.

Obecne zamówienie (ogłoszone w kwietniu br.) podzielono na 13 części, które obejmują przeprowadzenie prac geodezyjnych dla 79 obrębów ewidencyjnych z obszaru 7 jednostek (Choroszcz, Dobrzyniewo Duże, Juchnowiec Kościelny, Supraśl, Turośń Kościelna, Wasilków, Zabłudów). Termin realizacji wyznaczono na koniec 2021 roku.

Tym razem zainteresowanie było większe, choć jeszcze dla dwóch części (1 i 8) nie było ofert. Dla kolejnych dwóch części (2 i 3) złożone propozycje przekraczały zakładany budżet i zamawiający nie zdecydował się na jego zwiększenie (generalnie zakładany budżet dla wszystkich części był taki sam jak w pierwszym przetargu). Dla części 6 odrzucono jedną z dwóch ofert, ponieważ wykonawca nie wyraził zgody na przedłużenie terminu związania z ofertą. Natomiast dla części 7 wykluczono jedynego oferenta, ponieważ nie wykazał spełnienia warunków udziału w postępowaniu.

Dla pozostałych ośmiu części umowy podpisano z:
4. OPGK Olsztyn (0,779 mln zł),
5. OPGK Olsztyn (0,636 mln zł),
6. OPGK Olsztyn (1,082 mln zł),
9. PGI Limbus s.c. M. Wilczewska, D. Wilczewski z Białegostoku (0,475 mln zł),
10. ZUGiK GEO-RAW s.c. M. Zimnoch z Białegostoku (0,550 mln zł),
11. OPGK Olsztyn (0,472 mln zł),
12. OPGK Olsztyn (0,517 mln zł),
13. UG Croma Szymon Żegarski z Białegostoku (0,614 mln zł).
Warto wspomnieć, że 7 z powyższych ofert mieściło się w budżecie, jedynie dla części 9 zamawiający zdecydował się nieco go zwiększyć.

Przetarg jest częścią wartego 68,7 mln zł projektu „Udostępnianie zasobów publicznych rejestrów geodezyjnych – modernizacja ewidencji gruntów i budynków”.

AW


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Tłumaczą że marszałek nie zgadza się na klasyfikację wydatków jako bieżące tylko jako zakupy, żeby powiaty zapłaciły jeszcze dodatkowe podatki. Ale marszałek wie lepiej, w końcu wiele lat tańczył w zespole disco polo i zna się na geodezji jak nikt inny.
odpowiedz zgłoś
podlaskie Urzędasy... Dłużej piszą warunki niż dają na wykonanie roboty :) A później przelew który robi się w 10 minut wykonują dwa miesiące :) hehehe?
 1 
odpowiedz zgłoś
Inżynier Projektu ... Osoba koordynująca cały projekt. Wszelkie podziękowania i dowody uznania proszę kierować w tamtym keirunku.
 2 
odpowiedz zgłoś
Szykować tyczki i jazda na Siemiatycze! Zanim wypłacą pieniądze za pierwszy etap będą warte 1/3 tego, co w dniu zapłacenia podatku od faktury.
 1 
odpowiedz zgłoś
Podlaskie Fikcyjne pieniądze! Dwie firmy ukończyły pierwsze etapy i nie dostali ani złotówki. Faktury są po terminie ponad dwa tygodnie. Niekompetencja że strony urzędników nie zna granic. Powinni powyrzucac tych nieudaczników.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
Tylko gdzie te miliony? Jak w temacie :(
 1 
odpowiedz zgłoś
6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS