wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-09-12| GIS

GIOŚ zamawia oprogramowanie GIS

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska ogłosił przetarg na: zakup i dostawę oprogramowania GIS do analizy i prezentacji danych przestrzennych do monitoringu hałasu wraz z licencjami i wsparciem technicznym, a także szkolenia z zakresu analiz przestrzennych. Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 1,8 mln zł netto.


GIOŚ zamawia oprogramowanie GIS

Zamówienie podzielono na dwie części. Pierwsza dotyczy zakupu i dostawy specjalistycznego oprogramowania firmy Esri lub równoważnego wraz z bezterminowymi licencjami oraz roczne wsparcie techniczne (serwis) do wszystkich zakupionych licencji (wartość szacunkowa to 1,5 mln zł).

Z SIWZ dowiemy się, że obejmuje: • 16 pakietów licencji oprogramowania dla 15 regionalnych wydziałów monitoringu środowiska GIOŚ oraz GIOŚ z siedzibą w Płocku (zamawiający wymienia sieciowe licencje na desktopowe wersje: ArcGIS, ArcGIS Spatial Analyst, ArcGIS Data Interoperability lub równoważne), a także • pakiet dla GIOŚ z siedzibą w Warszawie (zamawiający wymienia sieciowe licencje na desktopowe wersje ArcGIS, ArcGIS Advanced, ArcGIS Spatial Analyst, ArcGIS Data Interoperability lub równoważne).

Druga część zamówienia dotyczy natomiast przeprowadzenia w Warszawie szkolenia informatycznego w formie wykładów i ćwiczeń z zakresu analiz przestrzennych z wykorzystaniem technik GIS na potrzeby monitoringu hałasu dla pracowników GIOŚ (wartość szacunkowa to 0,3 mln zł).

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości odpowiednio 40 tys. zł (dla części I ) i 5 tys. zł (dla części II) można składać do 24 września. Kryteriami wyboru najkorzystniejszej w przypadku części I będą: cena (60%), liczba godzin konsultacji technicznych (30%) oraz termin dostawy (10%). Jeśli chodzi o część II, kryteriami wyboru będą: cena (60%) oraz zorganizowanie i przeprowadzenie dodatkowego dnia szkolenia podstawowego dla ok. 30 uczestników (40%).

Zamawiający wymaga, aby zamówienie zostało zrealizowane w ciągu odpowiednio: 30 dni od daty podpisania umowy (część I), a także do 2 mies. (część II).

Przetarg jest realizowany w ramach projektu współfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w ramach II Osi Priorytetowej Ochrona Środowiska.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
sri sra strzelam że wygra.... ESRI!

A może nie ESRI Pewnie jakaś mniejsza firma się dogada z ESRI, żeby to jej przekazać licencje, które następnie przekaże GIOS, a przy okazji zarobi trochę kasy ;)

Przetarg GIOŚ No wiesz jak możesz uważać że administracja P.S ustawia przetargi pod ESRI

a czy tego przetargu przypadkiem nie wygra ESRI?

4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS