wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-09-12| GIS

Małopolska IIP zaprasza samorządy i organizacje do współpracy

Podczas wrześniowego Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów wicemarszałek Łukasz Smółka podpisał z jednym z wójtów porozumienie o współpracy w zakresie tworzenia i rozwijania zasobów Małopolskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej. W najbliższej przyszłości podobnych umów ma być więcej.


Małopolska IIP zaprasza samorządy i organizacje do współpracy
Małopolska IIP zaprasza samorządy i organizacje do współpracy <br />
fot. Biuro Prasowe UMWM
fot. Biuro Prasowe UMWM

Porozumienie zawarto z gminą Gręboszów w powiecie dąbrowskim. – To pierwsza umowa o współpracy w zakresie tworzenia i rozwijania zasobów MIIP. Ale na tym nie poprzestajemy. Zapraszamy do współpracy wszystkie małopolskie gminy, powiaty, organizacje i jednostki, które mogą zasilić Małopolską Infrastrukturę Informacji Przestrzennej nowymi, unikalnymi zbiorami danych – mówił wicemarszałek Łukasz Smółka.

Zadaniem regionalnego geoportalu jest zapewnienie otwartego dostępu do informacji sektora publicznego w obszarze informacji przestrzennej, zarówno w ramach państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, jak i danych gromadzonych przez inne jednostki i organizacje. – Dzięki temu systemowi mieszkańcy Małopolski będą mogli korzystać z nowoczesnych narzędzi informatycznych, ułatwiających przeglądanie rejestrów geodezyjnych, prowadzenia własnych zbiorów czy baz danych – dodał wicemarszałek Łukasz Smółka.

Rozbudowa systemu realizowana jest w ramach projektu MIIP-2. Zakończenie inwestycji jest planowane w 2021 roku, a jego całkowita wartość to ponad 15 mln zł. Projekt jest dofinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Polityczna hucpa jeden wójt na pokaz. Chyba nie było chętnych, a 15 baniek trzeba wydać, oj ciężkie czasy idą.zobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS