wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
BARI '76
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-09-12| GIS

Małopolska IIP zaprasza samorządy i organizacje do współpracy

Podczas wrześniowego Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów wicemarszałek Łukasz Smółka podpisał z jednym z wójtów porozumienie o współpracy w zakresie tworzenia i rozwijania zasobów Małopolskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej. W najbliższej przyszłości podobnych umów ma być więcej.


Małopolska IIP zaprasza samorządy i organizacje do współpracy
Małopolska IIP zaprasza samorządy i organizacje do współpracy <br />
fot. Biuro Prasowe UMWM
fot. Biuro Prasowe UMWM

Porozumienie zawarto z gminą Gręboszów w powiecie dąbrowskim. – To pierwsza umowa o współpracy w zakresie tworzenia i rozwijania zasobów MIIP. Ale na tym nie poprzestajemy. Zapraszamy do współpracy wszystkie małopolskie gminy, powiaty, organizacje i jednostki, które mogą zasilić Małopolską Infrastrukturę Informacji Przestrzennej nowymi, unikalnymi zbiorami danych – mówił wicemarszałek Łukasz Smółka.

Zadaniem regionalnego geoportalu jest zapewnienie otwartego dostępu do informacji sektora publicznego w obszarze informacji przestrzennej, zarówno w ramach państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, jak i danych gromadzonych przez inne jednostki i organizacje. – Dzięki temu systemowi mieszkańcy Małopolski będą mogli korzystać z nowoczesnych narzędzi informatycznych, ułatwiających przeglądanie rejestrów geodezyjnych, prowadzenia własnych zbiorów czy baz danych – dodał wicemarszałek Łukasz Smółka.

Rozbudowa systemu realizowana jest w ramach projektu MIIP-2. Zakończenie inwestycji jest planowane w 2021 roku, a jego całkowita wartość to ponad 15 mln zł. Projekt jest dofinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Polityczna hucpa jeden wójt na pokaz. Chyba nie było chętnych, a 15 baniek trzeba wydać, oj ciężkie czasy idą.zobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt