wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-09-12| GIS, Mapy

Zagrożenie suszą na mapach

Niedawno ruszyły konsultacje rządowego projektu planu przeciwdziałania skutkom suszy. Dokument zawiera m.in. analizy przestrzenne wskazujące regiony najbardziej narażone na to zagrożenie.


Zagrożenie suszą na mapach

Analizy przeprowadzili specjaliści z Instytutu Geodezji i Kartografii oraz firmy Wind-Hydro. Jak czytamy w depeszy PAP, zaletą tych opracowań jest szeroki zakres czasowy wykorzystanych danych (pochodzą z lat 1987-2018), a także połączenie informacji z różnych źródeł – od obserwacji satelitarnych, po pomiary wykonywane przez państwowe instytucje monitorujące.

Efektem analiz są mapy prezentujące zagrożenie poszczególnych regionów kraju na trzy typy suszy – rolniczą (tj. wpływającą na produkcję roślinną), hydrologiczną (skutkującą obniżeniem poziomu rzek i jezior) oraz hydrogeologiczną (jej efektem jest obniżenie poziomu wód gruntowych). Mapy te mają pomóc w określeniu celowości działań podejmowanych w ramach przeciwdziałania skutkom suszy. Wynika z nich np., że suszą rolniczą zagrożone jest nawet 45% terenów rolnych i leśnych. Drugi typ suszy zagraża 95% powierzchni Polski, a trzeci – 36%.

Mapy w wersji interaktywnej można przeglądać na stronie www.konsultacjesusza.pl

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt