wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-09-10| Teledetekcja, Imprezy

Trwa 57. Tydzień Fotogrametryczny

W miniony poniedziałek w Stuttgarcie rozpoczął się Tydzień Fotogrametryczny (niem. PhoWo – Photogrammetrische Woche). Jest to już 57. spotkanie naukowców i praktyków z tej dziedziny z całego świata. Hasłem przewodnim tegorocznego wydarzenia (9-13 września) jest „Rozwój w fotogrametrii, teledetekcji i geoinformatyce”


Trwa 57. Tydzień Fotogrametryczny <br />
fot. Tobias Bolz
fot. Tobias Bolz
Trwa 57. Tydzień Fotogrametryczny <br />
fot. Tobias Bolz
fot. Tobias Bolz
Trwa 57. Tydzień Fotogrametryczny <br />
Paulina Pałczyńska (GUGiK), dr hab. inż. Sławomir Mikrut (AGH), prof. Dorota Iwaszczuk (UT Darmstadt
Paulina Pałczyńska (GUGiK), dr hab. inż. Sławomir Mikrut (AGH), prof. Dorota Iwaszczuk (UT Darmstadt

Początki PhoWo sięgają 1909 roku, kiedy to Carl Pulfrich zorganizował pierwszy „wakacyjny kurs fotogrametrii”. Od 1973 roku konferencja organizowana jest przez Uniwersytet w Stuttgarcie.

Tydzień fotogrametryczny ma swoją specyfikę, ponieważ prelegenci oraz wystawcy wybierani i zapraszani są przez organizatorów. Dominują zatem znani wykładowcy i rozwiązania technologiczne, a także marki rozpoznawalne na całym świecie w branży.

Do południa odbywają się wykłady, po południu – warsztaty, na których prezentowane są najnowsze rozwiązania technologicznie. W tym roku prezentują się tacy wystawcy, jak: Leica Geosystems, Trimble, Riegl, IGI, Vexcel Imaging, nFrames, Pix4D.

Tydzień fotogrametryczny poprzedziło tradycyjnie niedzielne seminarium (8 września), które składało się z trzech głównych prezentacji:
State-of-the-art in UAV-based Mapping (Michael Kramer),
Modern LIDAR Sensor Technologies (Gottfried Mandlburger),
Deep Learning for Remote Sensing (Norbert Haala).
Szczególnie ten ostatni temat (tzw. głębokie uczenie się będące jedną z metod uczenia maszynowego opartych na sztucznych sieciach neuronowych) cieszy się coraz większą popularnością.

Sesje referatowe tradycyjnie związane są z problematyką pozyskiwania i przetwarzania danych pozyskiwanych z różnego pułapu. Wystąpienia skupione są wokół trzech głównych tematów:
• sensory i pozyskiwanie danych,
• fotogrametria, widzenie komputerowe i teledetekcja,
• geoinformatyka.

W tym roku na „PhoWo” zarejestrowano około 200 uczestników z całego świata, z Polski – zaledwie dwoje (Paulina Pałczyńska z GUGiK i autor relacji), których wspiera „nasz" przedstawiciel z Uniwersytetu Technicznego w Darmstadt prof. Dorota Iwaszczuk (kierownik Katedry Teledetekcji i Analizy Obrazu), absolwentka AGH w Krakowie.

Sławomir Mikrut (AGH)


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt