wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Jak wyznaczyć strefy dojazdu w QGIS
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-09-11| Geodezja, Przetargi

Warszawa: rusza skanowanie operatów

Urząd m.st. Warszawy podpisał umowę na cyfryzację materiałów zasobu geodezyjnego i kartograficznego do inicjalnego zasilenia Systemu ZGiK.


Warszawa: rusza skanowanie operatów

Zeskanowane mają zostać dokumenty wchodzące w skład operatów technicznych przyjętych do zasobu w latach 2015 i 2016. Łącznie to około 35 300 sztuk w formatach A4, A3, A2, A1 i większych. Przetworzone dokumenty zasilą wdrażany w Biurze Geodezji i Katastru System ZGiK przeznaczony do prowadzenia miejskiego zasobu geodezyjnego. Prace mają zostać przeprowadzone w ciągu pół roku od podpisania umowy.

W przetargu na powyższe prace jedyną ofertę przedstawiło konsorcjum firm Geopartner Geomatics z Gdańska oraz Gisforce z Elbląga. Wartość podpisanej z nim umowy to 2,05 mln zł.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
W grę wchodzi chyba 35.3k operatów, bo gdyby to była cena za kartki/dokumenty, to byłaby dość wysoka, ale za operat ok. 47zł netto to jest bardziej pasujące do realiów. Tym bardziej, że poza skanowaniem trzeba jeszcze zrobić indeksację i chyba georeferencję... Mam nadzieję i trzymam kciuki, bo cel jest wysoce pożądany przez wszystkich geodetów korzystających z zasobów BGiK. Good luck!

operaty 35k operatów czy dokumentów? Cały operat ma zostać zeskanowany czy wybrane dokumenty?

chyba po 12 miesiącach świetlnych... jak nie dłużej..

niezłe ciekawe jak to zrobić w 6 miesięcy myślę że trzeba sprawdzić to :) będzie oddane po 12 miesiącach i to będzie sukces

4 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt