wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-09-11| Geodezja, Przetargi

Warszawa: rusza skanowanie operatów

Urząd m.st. Warszawy podpisał umowę na cyfryzację materiałów zasobu geodezyjnego i kartograficznego do inicjalnego zasilenia Systemu ZGiK.


Warszawa: rusza skanowanie operatów

Zeskanowane mają zostać dokumenty wchodzące w skład operatów technicznych przyjętych do zasobu w latach 2015 i 2016. Łącznie to około 35 300 sztuk w formatach A4, A3, A2, A1 i większych. Przetworzone dokumenty zasilą wdrażany w Biurze Geodezji i Katastru System ZGiK przeznaczony do prowadzenia miejskiego zasobu geodezyjnego. Prace mają zostać przeprowadzone w ciągu pół roku od podpisania umowy.

W przetargu na powyższe prace jedyną ofertę przedstawiło konsorcjum firm Geopartner Geomatics z Gdańska oraz Gisforce z Elbląga. Wartość podpisanej z nim umowy to 2,05 mln zł.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
W grę wchodzi chyba 35.3k operatów, bo gdyby to była cena za kartki/dokumenty, to byłaby dość wysoka, ale za operat ok. 47zł netto to jest bardziej pasujące do realiów. Tym bardziej, że poza skanowaniem trzeba jeszcze zrobić indeksację i chyba georeferencję... Mam nadzieję i trzymam kciuki, bo cel jest wysoce pożądany przez wszystkich geodetów korzystających z zasobów BGiK. Good luck!

operaty 35k operatów czy dokumentów? Cały operat ma zostać zeskanowany czy wybrane dokumenty?

chyba po 12 miesiącach świetlnych... jak nie dłużej..

niezłe ciekawe jak to zrobić w 6 miesięcy myślę że trzeba sprawdzić to :) będzie oddane po 12 miesiącach i to będzie sukces

4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl
facebook twitter Instagram RSS