Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2019-09-11| Teledetekcja, Firma

Polska Grupa Zbrojeniowa rozwija kompetencje w zakresie nanosatelitów

Będące częścią PGZ Wojskowe Zakłady Elektroniczne SA oraz francuska firma Hemeria podpisały umowę partnerską w sprawie współpracy na rynku nanosatelitów teledetekcyjnych.


Polska Grupa Zbrojeniowa rozwija kompetencje w zakresie nanosatelitów

Porozumienie przewiduje długoterminowe partnerstwo obu tych podmiotów w zakresie nanosatelitów oraz innych projektów, które będą dopasowane do potrzeb wybranych programów prowadzonych przez WZE i Hemeria.

– Nasza współpraca zaowocuje produkcją polskich nanosatelitów, które mogą być wystrzelone w konstelacji i mają służyć obserwacji dowolnego kawałka Ziemi już w 18 miesięcy od rozpoczęcia projektu produkcyjnego. Technologia, którą pozyskujemy dzięki temu porozumieniu, nie tylko umożliwi WZE uzyskanie nowych produkcyjnych kompetencji, ale wzbogaci całą Polską Grupę Zbrojeniową w segmencie kosmicznym na najbliższe lata – powiedział po podpisaniu umowy dr Przemysław Kowalczuk, prezes zarządu Wojskowych Zakładów Elektronicznych SA w Zielonce.

WZE są wiodącym podmiotem w dziedzinie elektroniki specjalnej wśród spółek należących do Polskiej Grupy Zbrojeniowej z kompetencjami w zakresie radiolokacji, obrony przeciwlotniczej i walki elektronicznej. Z kolei francuska Hemeria jest jednym z trzech największych europejskich dostawców paneli typu sandwich, MLI, wiązek kablowych dla satelitów i wyrzutni, opakowań baterii, a także rozwija własną gamę nanosatelitów, zapewniając specjalistom nietechnicznym szybki, konkurencyjny i skuteczny dostęp do przestrzeni kosmicznej.

Źródło: PGZ, JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama