wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-09-11| Teledetekcja, Firma

Polska Grupa Zbrojeniowa rozwija kompetencje w zakresie nanosatelitów

Będące częścią PGZ Wojskowe Zakłady Elektroniczne SA oraz francuska firma Hemeria podpisały umowę partnerską w sprawie współpracy na rynku nanosatelitów teledetekcyjnych.


Polska Grupa Zbrojeniowa rozwija kompetencje w zakresie nanosatelitów

Porozumienie przewiduje długoterminowe partnerstwo obu tych podmiotów w zakresie nanosatelitów oraz innych projektów, które będą dopasowane do potrzeb wybranych programów prowadzonych przez WZE i Hemeria.

– Nasza współpraca zaowocuje produkcją polskich nanosatelitów, które mogą być wystrzelone w konstelacji i mają służyć obserwacji dowolnego kawałka Ziemi już w 18 miesięcy od rozpoczęcia projektu produkcyjnego. Technologia, którą pozyskujemy dzięki temu porozumieniu, nie tylko umożliwi WZE uzyskanie nowych produkcyjnych kompetencji, ale wzbogaci całą Polską Grupę Zbrojeniową w segmencie kosmicznym na najbliższe lata – powiedział po podpisaniu umowy dr Przemysław Kowalczuk, prezes zarządu Wojskowych Zakładów Elektronicznych SA w Zielonce.

WZE są wiodącym podmiotem w dziedzinie elektroniki specjalnej wśród spółek należących do Polskiej Grupy Zbrojeniowej z kompetencjami w zakresie radiolokacji, obrony przeciwlotniczej i walki elektronicznej. Z kolei francuska Hemeria jest jednym z trzech największych europejskich dostawców paneli typu sandwich, MLI, wiązek kablowych dla satelitów i wyrzutni, opakowań baterii, a także rozwija własną gamę nanosatelitów, zapewniając specjalistom nietechnicznym szybki, konkurencyjny i skuteczny dostęp do przestrzeni kosmicznej.

Źródło: PGZ, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt