wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-09-10| Geodezja, GIS, Software

Wrześniowa aktualizacja GoKart, Wms2Cad i innych aplikacji Cubic Orb

Wysokości z numerycznego modelu terenu oraz obsługa usług WMTS w Wms2Cad, okno raportu GML w GoKart czy praca na dużych chmurach punktów w GeoView – to wybrane nowości w geodezyjnych aplikacjach firmy Cubic Orb.


Wrześniowa aktualizacja GoKart, Wms2Cad i innych aplikacji Cubic Orb

GoKart – program do kreślenia map wektorowych i obiektowych w środowisku CAD, zyskał funkcję okna raportu GML. Okno to zawiera wykaz obiektów wraz z podstawowymi informacjami dotyczącymi importu i eksportu GML. Pozwala też na wyszukiwanie obiektów zaznaczonych na rysunku oraz wyszukiwanie/zoom do obiektów wybranych w raporcie. Dzięki temu można lepiej kontrolować tworzenie plików GML. Dodatkowo poprawiono wydajność podczas importu i eksportu w tym formacie.

Program Wms2Cad umożliwiający wyświetlanie danych z usług sieciowych na rysunku CAD został znacząco rozbudowany. Dodano funkcję „Informacje o obiekcie” (GetFeatureInfo). Pozwala ona wyświetlić wysokości z numerycznego modelu terenu we wskazanym punkcie. Dzięki niej można również wyświetlić informacje z wybranego WMS-a, np. na temat działki z Krajowej Integracji Ewidencji Gruntów. Wms2Cad wzbogacono też o 46 nowych definicji serwisów oraz zaktualizowano 10 istniejących definicji. Dodano m.in. Krajową Integrację Miejscowych Planów Zagospodarowania oraz liczne usługi WMTS (np. ortofotomapę, BDOT10k, BDOO oraz mapę topograficzną). Listę rozszerzono również o WMS z portali czeskich i słowackich. Wms2Cad został również wzbogacony o funkcję pozwalającą na usunięcie wszystkich rastrów w danej sesji.

Program GeoView do pracy na zbiorach współrzędnych będzie teraz bardziej atrakcyjny dla osób wykorzystujących chmury punktów. Poprawiono bowiem działanie szkicu, dzięki czemu współrzędne ładują się niezwykle szybko, a przesuwanie widoku jest znacznie płynniejsze. Dodatkowo osoby pracujące na blokach w AutoCAD ucieszy możliwość odczytu numeru punktu z atrybutu przy pobieraniu współrzędnych bloku. Nowością jest także angielska wersja językowa.

Zmiany znajdziemy także w innych aplikacjach firmy Cubic Orb. Ułatwieniem podczas pracy w KaliBronku (przeznaczonym do kalibracji, edycji i zarządzania obrazami rastrowymi w środowisku CAD) będzie możliwość usunięcia z rysunku ostatnio pobranych linii oraz opcja „Zastąp raster źródłowy”. W RawGenius (do generowania raportów z pomiarów GNSS) zaktualizowano plik pomocy, dzięki czemu wyszukiwanie rozwiązań problemów będzie jeszcze łatwiejsze. TranMap (do transformacji współrzędnych) ma możliwość aktualizowania georeferencji WordFile podczas transformacji rastrów w CAD. Poprawiono również transformacje plików TXT oraz rozpoznawanie formatu danych. TranMap dołączył ponadto do grona programów Cubic Orb dostępnych w angielskiej wersji językowej.

Źródło: Cubic Orb, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt