Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2019-09-09| GNSS, Edukacja, Ludzie

Europejska Agencja Kosmiczna nagradza wrocławskich naukowców

W dniach 4-6 września na ETH Zürich w Szwajcarii odbyło się 7. Międzynarodowe Kolokwium na temat Naukowych i Fundamentalnych Aspektów GNSS organizowane przez Europejską Agencję Kosmiczną. Podczas sesji plenarnej ESA nagrodziła najlepsze referaty prezentujące przełomowe badania z wykorzystaniem systemów satelitarnych ze szczególnym uwzględnieniem europejskiego systemu Galileo. Wśród nagrodzonych jest trzech naukowców z Instytutu Geodezji i Geoinformatyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.


Europejska Agencja Kosmiczna nagradza wrocławskich naukowców

Mgr inż. Grzegorz Bury (doktorant z IGiG) otrzymał nagrodę za najlepszą prezentację z zakresu wyznaczania precyzyjnych orbit (kategoria Precise Orbit Determination). Referat dotyczył opracowania analitycznego modelu „Box-Wing” satelitów Galileo pozwalającego na znaczną poprawę wyznaczania pozycji satelitów poprzez eliminację sił perturbujących: „Challenges in the modeling of perturbing forces acting on Galileo orbits”.

Dr inż. Karina Wilgan (w latach 2012-2017 doktorantka w IGiG, obecnie post doc na ETH Zürich) otrzymała nagrodę z zakresu teledetekcji troposfery (kategoria Remote Sensing: Troposphere and Weather) za referat dotyczący badań troposfery z wykorzystaniem bezzałogowych statków latających rejestrujących sygnały GNSS: „Quality assessment of tropospheric estimates from GNSS and meteorological observations on a UAV”.

Dr hab. inż. Krzysztof Sośnica otrzymał nagrodę z zakresu fundamentalnych aspektów fizyki (kategoria Fundamental Physics) za referat dotyczący pomiarów krzywizny czasoprzestrzeni wynikającej z ogólnej teorii względności z wykorzystaniem satelitów Galileo: „Measurements of the Galileo orbit geometry deformations caused by the general relativity”.

Źródło: IGiG


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama