wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-09-09| GIS

Ordnance Survey ułatwi omijanie remontów

Brytyjska agencja kartograficzna Ordnance Survey we współpracy z Departamentem Transportu, British Parking Association oraz firmą GeoPlace chce ograniczyć zatory drogowe poprzez udostępnienie twórcom aplikacji nawigacyjnych istotnych danych przestrzennych.


Ordnance Survey ułatwi omijanie remontów <br />
fot. Pixabay
fot. Pixabay

Inicjatywa związana jest ze zmianą prawa szykowaną przez brytyjski Departament Transportu, na mocy której uwolnione zostaną dane dotyczące tzw. TRO (Traffic Regulation Orders), czyli decyzji dotyczących planowanych remontów i zamknięć dróg czy też ograniczeń w ruchu drogowym. Rocznie w Wielkiej Brytanii wydawanych jest nawet 50 tys. tego typu dokumentów. W ocenie Ordnance Survey umiejętne udostępnienie tych danych twórcom platform nawigacyjnych pozwoli kierowcom planować sprawne przejazdy nawet z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, pozwalając oszczędzać czas i pieniądze. Uczestnicy inicjatywy liczą też, że szersze wykorzystanie danych TRO pozwoli zmniejszyć korki i zanieczyszczenie powietrza oraz podnieść bezpieczeństwo ruchu drogowego.

– Jeśli urzędy czy firmy przesyłowe planują roboty drogowe z miesięcznym wyprzedzeniem, czemu mielibyśmy nie przekazywać tych informacji od razu kierowcom, by mogli ominąć te utrudnienia? Ogłoszona dziś inicjatywa zredukuje nie tylko korki, ale także zanieczyszczenie powietrza czy frustrację kierowców – mówi George Freeman, sekretarz stanu w Departamencie Transportu. – To bardzo miłe, że technologie lokalizacyjne i dane przestrzenne Ordnance Survey po raz kolejny przyczyniają się do pozytywnych zmian – dodaje dyrektor OS David Henderson.

Źródło: OS, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl
facebook twitter Instagram RSS