wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-09-06| GIS, Mapy, Firma

TomTom współpracuje z Hella Aglaia w zakresie aktualizacji map HD

Holenderska firma TomTom – specjalista w dziedzinie geolokalizacji, oraz Hella Aglaia – globalny dostawca oprogramowania wizyjnego dla przemysłu motoryzacyjnego, ogłosili współpracę w zakresie aktualizacji map HD w czasie rzeczywistym, wykorzystując dane z kamer pojazdów.


TomTom współpracuje z Hella Aglaia w zakresie aktualizacji map HD

W ramach współpracy Hella Aglaia wykorzysta AutoStream – innowacyjny system dostarczania map firmy TomTom, w celu uzyskania dostępu do najnowszej mapy HD. Ponadto Hella Aglaia będzie udostępniać przetworzone dane z kamer systemowi mapowania TomTom w chmurze (przeznaczonego dla autonomicznych pojazdów), co pozwoli na aktualizację map HD w czasie rzeczywistym. Technologia ta zostanie zademonstrowana producentom samochodów do końca roku.

Willem Strijbosch odpowiedzialny w firmie TomTom za technologie dla autonomicznych pojazdów powiedział: „Bezpieczna i wygodna autonomiczna jazda wymaga mapy o wysokiej rozdzielczości. Łącząc siły z firmą Hella Aglaia, oferujemy producentom samochodów możliwość aktualizacji mapy HD w czasie rzeczywistym. Jesteśmy dumni z tej współpracy oraz tego, że możemy obsługiwać europejskich i globalnych klientów naszego partnera”.

Kay Talmi – dyrektor zarządzający w Hella Aglaia, dodał: „Osiągając kompatybilność między usługą mapowania w chmurze firmy TomTom a oprogramowaniem kamer samochodowych firmy Aglaia, będziemy w stanie zaoferować producentom samochodów nową opcję aktualizacji map HD z ich floty. Zachowamy jednocześnie elastyczność naszego rozwiązania opartego wyłącznie na oprogramowaniu, które łatwo skaluje się od ADAS (systemów wspomagania kierowcy – red.) do zautomatyzowanej jazdy”.

Źródło: TomTom


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt