wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
blog
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-09-06| GIS, Mapy, Firma

TomTom współpracuje z Hella Aglaia w zakresie aktualizacji map HD

Holenderska firma TomTom – specjalista w dziedzinie geolokalizacji, oraz Hella Aglaia – globalny dostawca oprogramowania wizyjnego dla przemysłu motoryzacyjnego, ogłosili współpracę w zakresie aktualizacji map HD w czasie rzeczywistym, wykorzystując dane z kamer pojazdów.


TomTom współpracuje z Hella Aglaia w zakresie aktualizacji map HD

W ramach współpracy Hella Aglaia wykorzysta AutoStream – innowacyjny system dostarczania map firmy TomTom, w celu uzyskania dostępu do najnowszej mapy HD. Ponadto Hella Aglaia będzie udostępniać przetworzone dane z kamer systemowi mapowania TomTom w chmurze (przeznaczonego dla autonomicznych pojazdów), co pozwoli na aktualizację map HD w czasie rzeczywistym. Technologia ta zostanie zademonstrowana producentom samochodów do końca roku.

Willem Strijbosch odpowiedzialny w firmie TomTom za technologie dla autonomicznych pojazdów powiedział: „Bezpieczna i wygodna autonomiczna jazda wymaga mapy o wysokiej rozdzielczości. Łącząc siły z firmą Hella Aglaia, oferujemy producentom samochodów możliwość aktualizacji mapy HD w czasie rzeczywistym. Jesteśmy dumni z tej współpracy oraz tego, że możemy obsługiwać europejskich i globalnych klientów naszego partnera”.

Kay Talmi – dyrektor zarządzający w Hella Aglaia, dodał: „Osiągając kompatybilność między usługą mapowania w chmurze firmy TomTom a oprogramowaniem kamer samochodowych firmy Aglaia, będziemy w stanie zaoferować producentom samochodów nową opcję aktualizacji map HD z ich floty. Zachowamy jednocześnie elastyczność naszego rozwiązania opartego wyłącznie na oprogramowaniu, które łatwo skaluje się od ADAS (systemów wspomagania kierowcy – red.) do zautomatyzowanej jazdy”.

Źródło: TomTom


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt