wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
KNG Dahlta w Tatrach
blog
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-09-04| GIS, Mapy, Przetargi

GUGiK ponownie zamawia aktualizację BDOT10k

Główny Urząd Geodezji i Kartografii ogłosił przetargi na aktualizację bazy danych obiektów topograficznych w dwóch powiatach.


GUGiK ponownie zamawia aktualizację BDOT10k

Pierwsze zamówienie ma objąć powiat kielecki, a drugie – miński. Ich przedmiotem jest:

  • weryfikacja oraz uporządkowanie atrybutów i wpisów zawartych w BDOT10k,
  • weryfikacja danych BDOT10k na podstawie wyników analiz przestrzennych przekazanych przez zamawiającego,
  • aktualizacja i weryfikacja BDOT10k na podstawie dostępnych materiałów źródłowych oraz wywiadu terenowego.

Przypomnijmy, że aktualizacja BDOT10k m.in. w tych dwóch powiatach była przedmiotem trzech dużych przetargów rozpisanych na początku lipca br. Obejmowały one wykonanie prac w 53 powiatach, jednak wykonawcy zgłosili się jedynie do 14 części.

W przypadku obu ogłoszonych właśnie zamówień oferty można składać do 11 września. Wadium nie jest wymagane.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
~ Nic nie usprawiedliwia tej patologicznej sytuacji. Dość.

do jj To żart? Z lobby chyba można sie rozprawić inaczej niż wpuszczając własną firmę.

A to nie wiedziałam ze zadaniem ustawowym prezesa jest być szeryfem. W ramach rozprawiania się rozumiem startuje firma że tak powiem rodzinna ? A jak idzie rozprawianiem się z firmami robiącymi ZSIN. Rozprawy w sadzie już były ?

@wydra a może to prezes próbuje się rozprawić z lobby tzw. bdociarzy, którzy zdominowali rynek prac nikogo nie chcą dopuścić i chcą dyktować warunki, co i na jakich zasadach będą robić? A tu taki przetarg, że każdy powiat oodzielnie i bez 5 iteracji na poprawne zrobienie.

Sam fakt startu firmy Geo-System w postępowaniu GUGIK dużo mówi o etyce prezesa jednego i drugiego.

wykonawca brawo przykryli was jak Jarek aborcją;)

no zawód bo oferta tej firmy nie została odrzucona

WOW naprawdę da się sprawdzić KRS przez stronę? Niesamowite. Cała Polska przez miesiąc z wypiekami na twarzy obserwowała złożoną ofertą a tu taki zawód.

krs oczywiście https://ekrs.ms.gov.pl/ jak również http://krs.infoveriti.pl/Geo,System,Warszawa,KRS,0 000060568.html

krs Takie dane są w KRS

do v wiesz co, w sumie to dużo wiesz ... dużo za mało:)

widocznie zasada dot. kiedyś żony Cezara nie obowiązuje obecnie w stosunku do innych członków rodziny

v każdemu chodzi o co innego, zamawiającemu zawsze o cenę. A ty jaki np. masz biznes? jesteś drugi w kolejce, czy po prostu państwowiec? ;)

do hmm Tu chyba nie chodzi o cenę.

a największy problem jak się okaże, że wszyscy będą musieli z tym żyć, że cena pozwoliła na zrobienie, a gugik zgodnie z prawem wybierze ofertę najtańszą

Wyobrażam sobie scenariusz w którym powołani przez GGK członkowie komisji z GUGiK wyłączają się na podstawie istnienia zależności służbowej od udziałowca firmy wykonującej zamówienie. Prawnicy w GUGiK musza mieć ciepło z tym postepowaniem.

Komisja powolana przez GGK ?

komisja Jeśli wybiorą to jaka komisja odrzuci źle zrobioną robotę firmie, w której GGK ma 10%, a jego "już dorosły" syn 65% udziałów.

A jak nie Wybiorą to ile?

A mogą nie wybrać?

Radcy prawni gugiku obradują. Niezależnie oczywiście od swojego szefa. Ciekawe ile pójdzie niezależnie zawiadomień do CBA jak wybiorą Geo-System ?

część 16 - PILNIE OBSERWOWANA No a na część 16 trwa burza mózgów co tu zrobić. Ani nie jest unieważniona ani nikt nie został wybrany. Co tu zrobić co tu zrobić - no bo GeoSystem sp. z o.o. jednak ofertę złożył. Prosta sprawa ofertę należy odrzucić (czy Wykonawcę wykluczyć ?) z uwagi na relacje z kierownikiem zamawiającego. Takie życie, takie przepisy.

zatem szczęśliwy może się czuć obszar cz.2 bo ktoś to zrobi, a reszta czeka w niepewności

wybór Jest wybór cz2,brakuje tylko części gdzie startowała firma PUH GEO-SYSTEM Sp. z o.o.ul. Kubickiego 6/5 02-954 Warszawa.

24 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt