wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Jak oszukać GPS?
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-09-03| Geodezja, Prawo, Kataster

Z życia regionów: starostwo informuje o zmianach w EGiB i danych osobowych

Mieszkańcy jednego z bloków w Strzelcach Opolskich dostali ze starostwa pismo informujące o zmianach w EGiB. Nie kryją oburzenia, że zawarto w nim szczegółowe dane osobowe wszystkich adresatów. O sprawie informuje Radio Opole.


Z życia regionów: starostwo informuje o zmianach w EGiB i danych osobowych

Jak skarży się jeden z mieszkańców, w piśmie znalazły się nie tylko imiona i nazwiska sąsiadów, ale także ich numery dowodów osobistych czy PESEL. Jest to dla niego o tyle bulwersujące, że w jego ocenie ktoś może wykorzystać te dane np. do zaciągnięcia „chwilówki”.

Starostwo w Strzelcach Opolskich, które wystosowało pismo, broni się, że prawo nie zostało złamane. Współwłaściciele mogą bowiem łatwo pozyskać te dane z księgi wieczystej. Biorąc jednak pod uwagę zaniepokojenie mieszkańców, urzędnicy poinformowali o całej sprawie Urząd Ochrony Danych Osobowych.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt