wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-09-03| Teledetekcja, Przetargi

Teledetekcyjny przetarg Gorczańskiego PN

Gorczański Park Narodowy (GNP) ogłosił przetarg, którego przedmiotem jest pozyskanie, opracowanie i analiza danych teledetekcyjnych, a także budowa repozytorium do zarządzania tymi danymi.


Teledetekcyjny przetarg Gorczańskiego PN <br />
Fot. J. Tomasiewicz, GPN
Fot. J. Tomasiewicz, GPN

Zamówienie realizowane jest w ramach projektu „Wykorzystanie nowoczesnych technologii teledetekcyjnych w zarządzaniu zasobami przyrodniczymi Gorczańskiego Parku Narodowego oraz analiza aktualnego stanu i dynamiki chronionych ekosystemów” współfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Przypomnijmy, że podobne przedsięwzięcia realizuje także 8 innych parków narodowych.

Przetarg GNP podzielono na dwie części.
Pierwsza obejmuje pozyskanie, opracowanie i analizę danych teledetekcyjnych, w tym:
• opracowanie dokumentu opisującego: parametry i warunki pozyskania danych teledetekcyjnych niezbędnych do wykonania analiz, założenia przeprowadzenia terenowych kampanii pomiarowych, metody wykonania poszczególnych analiz oraz parametry produktów wynikowych wraz ze szczegółowym harmonogramem prac;
• pozyskanie danych źródłowych (aktualnych lotniczych danych teledetekcyjnych, danych satelitarnych, danych referencyjnych z terenowych kampanii pomiarowych, danych archiwalnych);
• wykonanie analiz z uwzględnieniem pozyskanych danych.

Przedmiotem drugiej części jest budowa repozytorium do zarządzania danymi teledetekcyjnymi i przeprowadzenie szkoleń, a w szczególności:
• przygotowanie szczegółowej koncepcji repozytorium danych teledetekcyjnych i jego integracji z istniejącym systemem;
• budowa repozytorium danych teledetekcyjnych, jego integracja z systemem GIS-GPN oraz włączenie danych zgromadzonych i utworzonych w ramach pierwszej części zamówienia;
• przeprowadzenie szkoleń dla pracowników GPN w zakresie obsługi Systemu GIS-GPN ze szczególnym uwzględnieniem funkcjonalności repozytorium danych teledetekcyjnych oraz prowadzenia analiz z wykorzystaniem danych teledetekcyjnych przy pomocy opracowanych algorytmów i specjalistycznego oprogramowania.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 50 tys. dla każdej z części można składać do 14 października.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS