wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
GEOIDA na spotkaniu IGSM w Newcastle
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-08-30| GNSS, Geodezja, Edukacja

Obóz na wydmie i w skansenie

24 sierpnia zakończył się 27. obóz naukowy w Łebie studentów Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH. Z pomocą opiekunów naukowych wyjazdu – dr. hab. Sławomira Mikruta, dr Ewy Głowienki oraz doktoranta Adriana Moskala – członkowie KNG Dahlta wykonali szereg pomiarów. Nie zabrakło również czasu na pływanie w morzu, wycieczki i ogniska.


Obóz na wydmie i w skansenie
Obóz na wydmie i w skansenie

Pierwszy obiekt badań stanowiła szachulcowa chata Alberta Klücka, której pomiar możliwy był dzięki uprzejmości dyrekcji i pracowników Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach. W ramach prac inwentaryzacyjnych, których efektem będzie model 3D obiektu, studenci wykonali pomiary fotogrametryczne naziemne i lotnicze (nalot z drona) oraz skanerem laserowym.

Czas pomiędzy wizytami w Muzeum w Klukach spędzano na – realizowanym co roku – pomiarze Wydmy Łąckiej. W tej pracy członkowie KNG Dahlta wykorzystali technikę GNSS RTN i tachimetryczną (na obszarze niedostępnym dla pomiarów satelitarnych), a także wykonali nalot dronem.

Na tegoroczną edycję obozu dotarł również Pan Paweł Madejski – uczestnik pierwszych obozów naukowych studentów AGH w Łebie. Towarzyszył on Dahltowiczom podczas pomiarów Wydmy Łąckiej i przez dwa wieczory raczył ich opowieściami o swoich przygodach związanych z geodezją: studenckich obozach naukowych, pierwszej wyprawie Bari do Fezu oraz wyprawach polarnych.

Teraz przed studentami AGH nie mniej wymagające zadanie – opracowanie danych.

Więcej zdjęć w galerii

Źródło: KNG Dahlta


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
~Geodeta Kolejny raz spotykam się na tym portalu z krytyką tego typu inicjatyw prowadzonych na studiach, zwłaszcza jeśli chodzi o nowsze technologie, "bo po co oni to robio, skoro nie potrafio mapy do ośrodka złożyć". Studia są m.in. po to, żeby rozwijać zainteresowania, rzadko przygotowują do praktyki zawodowej i nie dotyczy to tylko geodezji. Czy to duży problem, żeby przekazać młodemu pracownikowi tę bardzo pożądaną przez Ciebie wiedzę?

~Geodeta Niektórzy szybciej się uczą od ciebie i nie potrzebują lat by złożyć poprawnie mapę do ośrodka. Nie sądź wszystkich swoją miarą.

Q Szkoda tylko, że po studiach dalej studenci nie będą potrafili złożyć operatu z MDCP.

Duch czasu Super, że obóz idzie z duchem czasu i robione jest coraz więcej ciekawych rzeczy.

4 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt