wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-08-30| GNSS, Geodezja, Edukacja

Obóz na wydmie i w skansenie

24 sierpnia zakończył się 27. obóz naukowy w Łebie studentów Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH. Z pomocą opiekunów naukowych wyjazdu – dr. hab. Sławomira Mikruta, dr Ewy Głowienki oraz doktoranta Adriana Moskala – członkowie KNG Dahlta wykonali szereg pomiarów. Nie zabrakło również czasu na pływanie w morzu, wycieczki i ogniska.


Obóz na wydmie i w skansenie
Obóz na wydmie i w skansenie

Pierwszy obiekt badań stanowiła szachulcowa chata Alberta Klücka, której pomiar możliwy był dzięki uprzejmości dyrekcji i pracowników Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach. W ramach prac inwentaryzacyjnych, których efektem będzie model 3D obiektu, studenci wykonali pomiary fotogrametryczne naziemne i lotnicze (nalot z drona) oraz skanerem laserowym.

Czas pomiędzy wizytami w Muzeum w Klukach spędzano na – realizowanym co roku – pomiarze Wydmy Łąckiej. W tej pracy członkowie KNG Dahlta wykorzystali technikę GNSS RTN i tachimetryczną (na obszarze niedostępnym dla pomiarów satelitarnych), a także wykonali nalot dronem.

Na tegoroczną edycję obozu dotarł również Pan Paweł Madejski – uczestnik pierwszych obozów naukowych studentów AGH w Łebie. Towarzyszył on Dahltowiczom podczas pomiarów Wydmy Łąckiej i przez dwa wieczory raczył ich opowieściami o swoich przygodach związanych z geodezją: studenckich obozach naukowych, pierwszej wyprawie Bari do Fezu oraz wyprawach polarnych.

Teraz przed studentami AGH nie mniej wymagające zadanie – opracowanie danych.

Więcej zdjęć w galerii

Źródło: KNG Dahlta


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
~Geodeta Kolejny raz spotykam się na tym portalu z krytyką tego typu inicjatyw prowadzonych na studiach, zwłaszcza jeśli chodzi o nowsze technologie, "bo po co oni to robio, skoro nie potrafio mapy do ośrodka złożyć". Studia są m.in. po to, żeby rozwijać zainteresowania, rzadko przygotowują do praktyki zawodowej i nie dotyczy to tylko geodezji. Czy to duży problem, żeby przekazać młodemu pracownikowi tę bardzo pożądaną przez Ciebie wiedzę?

~Geodeta Niektórzy szybciej się uczą od ciebie i nie potrzebują lat by złożyć poprawnie mapę do ośrodka. Nie sądź wszystkich swoją miarą.

Q Szkoda tylko, że po studiach dalej studenci nie będą potrafili złożyć operatu z MDCP.

Duch czasu Super, że obóz idzie z duchem czasu i robione jest coraz więcej ciekawych rzeczy.

4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl
facebook twitter Instagram RSS