Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-08-22| GIS, Teledetekcja, Sprzęt

Zagłębiaj się w chmurze punktów w mieszanej rzeczywistości

Czy gogle mieszanej rzeczywistości takie jak Holo Lens mogą efektywnie wyświetlać duże chmury punktów ze skanowania laserowego? Firma Arvizio zapewnia, że najnowsza wersja jej oprogramowania MR Studio to potrafi.


Zagłębiaj się w chmurze punktów w mieszanej rzeczywistości <br />
fot. JK
fot. JK
Zagłębiaj się w chmurze punktów w mieszanej rzeczywistości <br />
Chmura 350 mln punktów dla Melbourne wyświetlona w mieszanej rzeczywistości (fot. Arvizio)
Chmura 350 mln punktów dla Melbourne wyświetlona w mieszanej rzeczywistości (fot. Arvizio)

Dzięki MR Studio 4.0 duże zbiory fotogrametrycznych danych 3D (chmury punktów czy modele CAD lub BIM) mogą być wyświetlane na wielu urządzeniach mieszanej rzeczywistości (MR – Mixed Reality), a ich użytkownicy mogą jednocześnie wchodzić z nimi w różnorodne interakcje. Funkcja real-world alignment pozwala nakładać te dane na obiekty ze świata rzeczywistego. Z kolei dzięki narzędziu multi-model alignment można wzbogacać wizualizacje o modele różnych wirtualnych obiektów, np. maszyn budowlanych.

Jak wyjaśniają przedstawiciele firmy Arvizio, szczególnie dużym wyzwaniem jest wyświetlanie w trybie MR chmury punktów, gdyż wymaga to sporych mocy obliczeniowych, którymi zestawy mieszanej rzeczywistości nie dysponują. Problem rozwiązano, przygotowując specjalną technologię strumieniowej transmisji danych.

TwórcyMR Studio zapewniają, że oprogramowanie to pozwoli rozwinąć mnóstwo nowych zastosowań technologii MR w takich branżach, jak: architektura, budownictwo, geodezja, GIS, górnictwo, energetyka czy bezpieczeństwo publiczne.

Rozwiązanie to jest kompatybilne z zestawami mieszanej rzeczywistości Holo Lens oraz Magic Leap.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak GIS może zapewnić lepszą przyszłość?
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS