wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-08-22| GIS, Teledetekcja, Sprzęt

Zagłębiaj się w chmurze punktów w mieszanej rzeczywistości

Czy gogle mieszanej rzeczywistości takie jak Holo Lens mogą efektywnie wyświetlać duże chmury punktów ze skanowania laserowego? Firma Arvizio zapewnia, że najnowsza wersja jej oprogramowania MR Studio to potrafi.


Zagłębiaj się w chmurze punktów w mieszanej rzeczywistości <br />
fot. JK
fot. JK
Zagłębiaj się w chmurze punktów w mieszanej rzeczywistości <br />
Chmura 350 mln punktów dla Melbourne wyświetlona w mieszanej rzeczywistości (fot. Arvizio)
Chmura 350 mln punktów dla Melbourne wyświetlona w mieszanej rzeczywistości (fot. Arvizio)

Dzięki MR Studio 4.0 duże zbiory fotogrametrycznych danych 3D (chmury punktów czy modele CAD lub BIM) mogą być wyświetlane na wielu urządzeniach mieszanej rzeczywistości (MR – Mixed Reality), a ich użytkownicy mogą jednocześnie wchodzić z nimi w różnorodne interakcje. Funkcja real-world alignment pozwala nakładać te dane na obiekty ze świata rzeczywistego. Z kolei dzięki narzędziu multi-model alignment można wzbogacać wizualizacje o modele różnych wirtualnych obiektów, np. maszyn budowlanych.

Jak wyjaśniają przedstawiciele firmy Arvizio, szczególnie dużym wyzwaniem jest wyświetlanie w trybie MR chmury punktów, gdyż wymaga to sporych mocy obliczeniowych, którymi zestawy mieszanej rzeczywistości nie dysponują. Problem rozwiązano, przygotowując specjalną technologię strumieniowej transmisji danych.

TwórcyMR Studio zapewniają, że oprogramowanie to pozwoli rozwinąć mnóstwo nowych zastosowań technologii MR w takich branżach, jak: architektura, budownictwo, geodezja, GIS, górnictwo, energetyka czy bezpieczeństwo publiczne.

Rozwiązanie to jest kompatybilne z zestawami mieszanej rzeczywistości Holo Lens oraz Magic Leap.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS