wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Jak skanowano największy atlas świata
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-08-21| Geodezja, Software

Wszystkie podlaskie i pomorskie powiaty korzystają z EKW

Podlaskie i pomorskie są szóstym i siódmym województwem w kraju (obok podkarpackiego, łódzkiego, lubelskiego, kujawsko-pomorskiego i opolskiego), w których we wszystkich powiatach wdrożono funkcję bezpośredniej komunikacji między ewidencją gruntów i budynków a systemem elektronicznej księgi wieczystej. Tym samym z tego narzędzia korzystają już 342 powiaty.


Wszystkie podlaskie i pomorskie powiaty korzystają z EKW
Wszystkie podlaskie i pomorskie powiaty korzystają z EKW

To nie koniec nowości związanych z tą funkcją. Jak podaje GUGiK, który przygotował ją dla twórców oprogramowania geodezyjnego, ostatnio została ona wdrożona również w systemie Kataster OnLine (KOL) firmy Intergraph Polska. Dotychczas mogli z niej korzystać użytkownicy platform: EWOPIS, Ewid2007, GeoInfo, EGBV, e-property oraz ERGO.

Z danych GUGiK wynika, że w okresie od 16 lipca do 21 sierpnia funkcja została wykorzystana do pobrania 28 tys. treści ksiąg wieczystych, co daje około 1076 zapytań każdego dnia. Na wykresie obok przedstawiono średnią dzienną liczbę zapytań kierowanych do EKW bezpośrednio z systemów do prowadzenia EGiB w 10 przodujących powiatach.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Jakis konkret nazwa owego powiaty, teryt ? A może udostępnione są tylko w wewnętrznej sieci GUGiK ? :)

To dziwne bo bliskim twej lokalizacji powiecie są od niedawna bez problemu dostępne wszystkie dane przez geoportal.gov.pl

Tak myślałem, choć patrzyłem za to że wszystkie znane mi udostępnione KW z geoportalu wywiało. To też pewnie political fiction. :)

niestety! Przy kro mi pozdrawiam ale poniższe wpisy, tak jak większość twojej twórczości również są z kategorii political fiction i bazują na domyślaniu się.

ponadto chyba kilku posłów złożyło wniosek do Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie, więc uodo poczeka na to co powie trybunał.

GUGiKu czy poniższa informacja to prawda ?

nie bo prezes uodo chyba wysłał pismo nakazujące wstrzymanie publikacji KW w usłudze do czasu aż wyda ostateczną decyzję w tej kwestii. Ale że jest zajęty wyrokiem NSA to nie wiadomo kiedy to będzie.

GUgik Czy może GUGIK udostępnia usługę podobną do ULDK do pobierania danych o Kw na podstawie numeru działki ???

Proszę Executio iuris non habet iniuriam

konsytutcja jest w obecnym czasie passe. Użyj prawa rzymskiego, będzie brzmiało bardziej poważnie.

Acha czyli jest to coś za darmo co zastępuje funkcjonalności zapisane po stronie GUGiK w ustawie. A jakie to funkcjonalności ZSIN zastępuje ta proteza i jaki przepis prawny o niej mówi ? Przepis prawny w rozumieniu konstytucyjnym oczywiście.

liczydło ależ kosztowała i to pewnie ze 10 za dużo - te rzeczy były zrobione i dostępne od dawna w ZSINie:) Tylko pod grubą warstwą kurzu - tutaj potwierdzam, ma rację księgowy.

Acha czyli praca informatyków w geodezji nie kosztuje. To niezmiernie ciekawe.

@liczydło kosztów nie ma żadanych, bo te wszystkie funkcjonalności były od dawna tylko nie były wykorzystywane, czyl można powiedzieć, że obecny GGK ratuje wydatki poprzedników:-)

Statystyka jest bezlitosna. 1076/341 = 3 zapytania dziennie na powiat. A koszt ?

15 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt