wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Ewolucja Uzupełniającej Mapy Polski
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-08-20| Software

Structure Sensor II: nowy skaner 3D dla iPada

Dzięki nowej generacji modułu Structure Sensor amerykańskiej firmy Occipital wystarczy raptem 399 dolarów, by zamienić iPada w skaner bliskiego zasięgu.


Structure Sensor II: nowy skaner 3D dla iPada
Structure Sensor II: nowy skaner 3D dla iPada
Structure Sensor II: nowy skaner 3D dla iPada

Structure Sensor to moduł dołączany do iPada, który dzięki analizie głębi obrazu generuje model 3D otoczenia. Pierwsza wersja tego urządzenia została zaprezentowana jeszcze w 2013 r. Jak podkreślają twórcy, pomysł spotkał się z zaskakująco dużym zainteresowaniem – na portalu Kickstarter wsparło go 3,5 tys. ludzi, a po wypuszczeniu na rynek zewnętrzni deweloperzy przygotowali dla niego ponad sto aplikacji dostępnych w AppStore.

W ostatnich latach spółka nie spoczywała jednak na laurach i pracowała nad nową generacją skanera. Efektem tych starań jest zaprezentowany niedawno Structure Sensor Mark II. Jak podkreślają jego twórcy, prześciga on swojego poprzednika niemal pod każdym względem:

  • Jest znacznie mniejszy – grubość modułu zmniejszono z 27 do 18 mm. Wagę zredukowano natomiast z blisko 100 g do 65 g.
  • Generuje modele 3D w wyższej rozdzielczości (głębia wyznaczana jest dla matrycy 1280 × 960 px zamiast 640 × 480 px).
  • Wyposażono go w szerokokątną kamerę, która ułatwia skanowanie np. niewielkich pomieszczeń.
  • Dzięki globalnej migawce skuteczniej skanuje ruchome obiekty.
  • Rekomendowany zasięg pracy powiększono z 0,4-3,5 m do 0,3-5,0 m.
  • Dwie dodatkowe kamery na podczerwień poprawiają jakość skanowania obiektów znajdujących się w bezpośrednim świetle słonecznym. Tymczasem starsza wersja Structure Sensor rekomendowana była jedynie do prac we wnętrzach budynków.

Dostawy pierwszych skanerów Structure Sensor Mark II mają ruszyć już pod koniec sierpnia. Standardowa cena modułu to 399 dolarów.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt