wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-08-20| Geodezja, Mapy, Imprezy

SGP zaprasza na zlot geodetów do Opatowa

Zaplanowany na 14 września Zlot geodetów województwa świętokrzyskiego będzie okazją do obejrzenia nowej siedziby opatowskiego Muzeum Geodezji i Kartografii.


SGP zaprasza na zlot geodetów do Opatowa <br />
fot. organizatorzy Zlotu
fot. organizatorzy Zlotu

Przypomnijmy, że placówka ta została założona w 2005 r. i przez dekadę działała w siedzibie Starostwa Powiatowego w Opatowie. Można było podziwiać tu około 800 różnorodnych eksponatów związanych z geodezją i kartografią – od autografów, przez niwelatory i teodolity, po mapy i dokumenty. W 2015 r. powiatowe władze zadecydowały, że do końca roku Muzeum musi zwolnić zajmowane pomieszczenia. W lutym 2018 r. udało się jednak podpisać umowę na dofinansowanie unijnego projektu, którego jednym z elementów jest adaptacja na potrzeby MGiK zabytkowego, choć zrujnowanego dworku przy ul. Szpitalnej w Opatowie.

Jak zachęcają organizatorzy, świętokrzyski zlot będzie pierwszą okazją do zwiedzenia nowej siedziby muzeum (fot.). Oprócz tego zaplanowano: pokazy sprzętu, prelekcje, zwiedzanie podziemi opatowskich oraz kolację integracyjną połączoną z imprezą. Koszt uczestnictwa wynosi 120 zł, a dla członków SGP – 100 zł.

Organizatorem zlotu jest Stowarzyszenie Geodetów Polskich – Zarząd Oddziału Świętokrzyskiego w Kielcach oraz Koło Terenowe w Opatowie.

Zaproszenie

Informacje o innych nadchodzących konferencjach z zakresu GIS, geodezji i kartografii publikujemy w dziale Geokonferencje

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt