wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-08-19| Mapy

Niemieckie fotomapy Rosji z lat 40. w archiwum WIG

Tym razem internetowe Archiwum Map Wojskowego Instytutu Geograficznego powiększyło się o pochodzące ze zbiorów Biblioteki Kongresu USA ok. 150 arkuszy niemieckich fotomap i fotoszkiców z serii Russland 1:25 000, z lat 1942-43.


Niemieckie fotomapy Rosji z lat 40. w archiwum WIG <br />
Fragment arkusza M-37-7-D Bildplankarte Woronesh z 1942 roku
Fragment arkusza M-37-7-D Bildplankarte Woronesh z 1942 roku

Jak informują administratorzy serwisu, są wśród nich, wyglądające dość nowatorsko, jak na tamte czasy, tzw. Bildplankarten, np. Woronesh (3 arkusze) czy Staraja Russa (i kilka innych). Z uwagi na brak skorowidza mapy trafiły tymczasowo na listę map w kategorii Russland 1:25 000. Udostępniają więc dla orientacji niemiecki skorowidz zdobycznych map radzieckich, z podziałem na arkusze, który pobrać można TU.

Administratorzy dodają równocześnie, że ponieważ większość fotomap niemieckich przechowywana była w Archiwum Narodowym pod Waszyngtonem i przekazana została do instytucji europejskich, szanse na to, że znacząco uda się powiększyć zbiory są znikome.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt