wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Wypis lub wyrys przez ePUAP
blog
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-08-16| GIS, Mapy, Przetargi

Wykonawca map powodziowych pilnie poszukiwany

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie ogłosiło przetarg w procedurze przyspieszonej na opracowanie map zagrożenia i ryzyka powodziowego dla rzek o długości około 1 tys. km.


Wykonawca map powodziowych pilnie poszukiwany

W uzasadnieniu wyboru tej procedury Wody Polskie wyjaśniają, że prace te były przedmiotem zamówienia ogłoszonego pod koniec czerwca, jednak obie oferty złożone w tym postępowaniu znacząco przekraczały możliwości finansowe zamawiającego. Konieczność szybkiego podpisania umowy wynika przede wszystkim z tego, że realizacja przetargu musi być zsynchronizowana z pracami wykonywanymi w ramach znacznie większego zlecenia, które obejmuje wykonanie map zagrożenia dla 19 tys. km rzek i map ryzyka dla 27 tys. km. Wartość kontraktu to 37 mln zł. Wody Polskie tłumaczą, że z uwagi na zapisy umowy o dofinansowanie terminy realizacji tego zamówienia nie mogą już zostać przesunięte. MZP mają zatem powstać do końca marca przyszłego roku, a MRP do końca maja 2020 r.

Oferty w postępowaniu można składać do 28 sierpnia. Wadium wynosi 60 tys. zł. Szacunkowa wartość prac to 5,6 mln zł.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Ale wiesz co to model hydrauliczny. I że występuje nieco więcej sił niż tylko grawitacja ? I wiesz że quantumGIS od ładnego już czasu tak się nie nazywa tylko Qgis. Wiesz co to szorstkość i po co mierzy się przekroje. Co to analiza ryzyka i woda stuletnia. Wiesz to wszystko zanim napiszesz te głupoty które napisałeś ?

No właśnie kto tam pracuje? Inna sprawa, kto i jak te mapy wykorzystuje? Forma realizacji tego przedsięwzięcia jest iście archaiczna.

mapy zalewowe - numeryczny model terenu quantumGIS i za darmo mają wszystko - ale najlepiej dorobić historyję o stopniu skomplikowania i wydać miliony za to co powinni zrobić pracownicy - bo jeśli nie potrafią to kto tam pracuje ?

Do heheszki Dobre ! :) obserwujemy i informujemy gdzie trzeba o kolejnej sprawie :)

nosem miało być.

Wystartuje Geo-System z 30% ceny z oferty ? Mike i modelowanie to nodem wciągną.

6 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt