wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-08-16| GIS, Mapy, Przetargi

Wykonawca map powodziowych pilnie poszukiwany

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie ogłosiło przetarg w procedurze przyspieszonej na opracowanie map zagrożenia i ryzyka powodziowego dla rzek o długości około 1 tys. km.


Wykonawca map powodziowych pilnie poszukiwany

W uzasadnieniu wyboru tej procedury Wody Polskie wyjaśniają, że prace te były przedmiotem zamówienia ogłoszonego pod koniec czerwca, jednak obie oferty złożone w tym postępowaniu znacząco przekraczały możliwości finansowe zamawiającego. Konieczność szybkiego podpisania umowy wynika przede wszystkim z tego, że realizacja przetargu musi być zsynchronizowana z pracami wykonywanymi w ramach znacznie większego zlecenia, które obejmuje wykonanie map zagrożenia dla 19 tys. km rzek i map ryzyka dla 27 tys. km. Wartość kontraktu to 37 mln zł. Wody Polskie tłumaczą, że z uwagi na zapisy umowy o dofinansowanie terminy realizacji tego zamówienia nie mogą już zostać przesunięte. MZP mają zatem powstać do końca marca przyszłego roku, a MRP do końca maja 2020 r.

Oferty w postępowaniu można składać do 28 sierpnia. Wadium wynosi 60 tys. zł. Szacunkowa wartość prac to 5,6 mln zł.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Ale wiesz co to model hydrauliczny. I że występuje nieco więcej sił niż tylko grawitacja ? I wiesz że quantumGIS od ładnego już czasu tak się nie nazywa tylko Qgis. Wiesz co to szorstkość i po co mierzy się przekroje. Co to analiza ryzyka i woda stuletnia. Wiesz to wszystko zanim napiszesz te głupoty które napisałeś ?
 3 
odpowiedz zgłoś
No właśnie kto tam pracuje? Inna sprawa, kto i jak te mapy wykorzystuje? Forma realizacji tego przedsięwzięcia jest iście archaiczna.
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
mapy zalewowe - numeryczny model terenu quantumGIS i za darmo mają wszystko - ale najlepiej dorobić historyję o stopniu skomplikowania i wydać miliony za to co powinni zrobić pracownicy - bo jeśli nie potrafią to kto tam pracuje ?
 5 
 2 
odpowiedz zgłoś
Do heheszki Dobre ! :) obserwujemy i informujemy gdzie trzeba o kolejnej sprawie :)
 3 
odpowiedz zgłoś
nosem miało być.
 4 
odpowiedz zgłoś
Wystartuje Geo-System z 30% ceny z oferty ? Mike i modelowanie to nodem wciągną.
 5 
odpowiedz zgłoś
6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo w 3D
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS