wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-08-16| Geodezja, Edukacja

HPK stara się o dofinansowanie w ramach budżetu obywatelskiego

Po raz pierwszy w historii Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa został złożony i zaakceptowany projekt geodezyjny: „Krakowski Południk Zerowy – Polskie Greenwich”. Jest to kolejna inicjatywa geodezyjnej akcji „Honorowy Południk Krakowski”.


HPK stara się o dofinansowanie w ramach budżetu obywatelskiego
HPK stara się o dofinansowanie w ramach budżetu obywatelskiego

Projekt zakłada oznaczenie przebiegu krakowskiego południka zerowego w dobrze wyeksponowanych lokalizacjach na terenie całego Krakowa i wskrzeszenie tego wyjątkowego obiektu geodezyjnego, jako nowej i niezwykłej atrakcji turystycznej oraz edukacyjnej. Markery przebiegu południka mają stanowić: wmurowane w chodniki linie z kamiennych płyt z umieszczonymi w nich medalionami z mosiądzu, a na terenach zielonych – parkach, zieleńcach, trawnikach – kwietne rabaty o geometrycznych kształtach, nawiązujących do astronomii, geografii i geodezji.

Głosowanie na projekty BO odbędzie się w dniach 28 września – 7 października 2019 r.

Inicjatywa ta jest częścią większego projektu „Polskie Greenwich”, w ramach którego prowadzone są też rozmowy z władzami Uniwersytetu Jagiellońskiego. Celem przedsięwzięcia jest upamiętnienia krakowskiego południka zerowego na terenie ogrodu botanicznego UJ przy ulicy Kopernika, a także utworzenie w znajdującym się tam gmachu Collegium Śniadeckiego (siedzibie pierwszego krakowskiego obserwatorium astronomicznego, które wyznaczyło ostateczny przebieg południka krakowskiego) muzeum polskiej astronomii i geografii – Centrum edukacyjnego „Niebo&Ziemia.PL”.

Źródło: HPK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS