wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Geospatial Revolution, odc. 2
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-08-16| Geodezja, Edukacja

PW: trwa nabór do szkół doktorskich

Politechnika Warszawska uruchomiła pierwszy nabór do pięciu szkół doktorskich (SD) utworzonych na podstawie ustawy z 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Ustawa 2.0). Kształcenie m.in. w dyscyplinie inżynieria lądowa i transport, do której została przyporządkowana geodezja i kartografia, będzie prowadzić Szkoła Doktorska nr 5.


PW: trwa nabór do szkół doktorskich
Przypomnijmy, że zgodnie z Ustawą 2.0 dotychczasowe studia doktoranckie (studia trzeciego stopnia) zastąpiono kształceniem doktorantów w szkołach doktorskich. Szkoły doktorskie będą wchodzić stopniowo – pierwszy rocznik rozpocznie kształcenie w roku akademickim 2019/2020. Doktoranci, którzy rozpoczęli studia doktoranckie wcześniej, będą je kontynuowali na dotychczasowych zasadach.

Szkołę doktorską będzie prowadziła uczelnia, a nie – jak dotychczas w przypadku studiów doktoranckich – uprawniona jednostka uczelni. Ustawa llikwiduje też podział studiów doktoranckich na tryby (stacjonarny i niestacjonarny), a kształcenie w szkole doktorskiej jest nieodpłatne i każdy jej uczestnik otrzyma stypendium.

Szczegółowe informacje o Szkole Doktorskiej nr 5, w tym m.in. program kształcenia, informacje praktyczne i wykaz zagadnień proponowanych do realizacji w ramach doktoratów, znajdują się TU.

Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej nr 5 odbywa się w drodze konkursu. Harmonogram rekrutacji:
• do 25 sierpnia – rejestracja w systemie www.rekrutacja.pw.edu.pl;
• 19-28 sierpnia – złożenie wymaganych dokumentów;
• do 4 września – złożenie dokumentu potwierdzającego posiadanie tytułu zawodowego magistra wraz z dokumentacją pozwalającą ocenić przebieg studiów (dyplom wraz z suplementem);
• pierwsza połowa września – rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt