wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Modelowanie Dębu Bartek
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-08-16| Geodezja, Edukacja

PW: trwa nabór do szkół doktorskich

Politechnika Warszawska uruchomiła pierwszy nabór do pięciu szkół doktorskich (SD) utworzonych na podstawie ustawy z 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Ustawa 2.0). Kształcenie m.in. w dyscyplinie inżynieria lądowa i transport, do której została przyporządkowana geodezja i kartografia, będzie prowadzić Szkoła Doktorska nr 5.


PW: trwa nabór do szkół doktorskich
Przypomnijmy, że zgodnie z Ustawą 2.0 dotychczasowe studia doktoranckie (studia trzeciego stopnia) zastąpiono kształceniem doktorantów w szkołach doktorskich. Szkoły doktorskie będą wchodzić stopniowo – pierwszy rocznik rozpocznie kształcenie w roku akademickim 2019/2020. Doktoranci, którzy rozpoczęli studia doktoranckie wcześniej, będą je kontynuowali na dotychczasowych zasadach.

Szkołę doktorską będzie prowadziła uczelnia, a nie – jak dotychczas w przypadku studiów doktoranckich – uprawniona jednostka uczelni. Ustawa llikwiduje też podział studiów doktoranckich na tryby (stacjonarny i niestacjonarny), a kształcenie w szkole doktorskiej jest nieodpłatne i każdy jej uczestnik otrzyma stypendium.

Szczegółowe informacje o Szkole Doktorskiej nr 5, w tym m.in. program kształcenia, informacje praktyczne i wykaz zagadnień proponowanych do realizacji w ramach doktoratów, znajdują się TU.

Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej nr 5 odbywa się w drodze konkursu. Harmonogram rekrutacji:
• do 25 sierpnia – rejestracja w systemie www.rekrutacja.pw.edu.pl;
• 19-28 sierpnia – złożenie wymaganych dokumentów;
• do 4 września – złożenie dokumentu potwierdzającego posiadanie tytułu zawodowego magistra wraz z dokumentacją pozwalającą ocenić przebieg studiów (dyplom wraz z suplementem);
• pierwsza połowa września – rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt