wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
GEODETA testuje: ContextCapture
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-08-13| Geodezja, Prawo

Geodezyjny zespół przy rzeczniku MŚP spotkał się po raz kolejny

Wczoraj (12 sierpnia) odbyło się kolejne posiedzenie Zespołu Roboczego ds. Geodezji i Budownictwa Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Spotkanie dotyczyło m.in. nowelizacji ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne oraz samorządu zawodowego geodetów.


Geodezyjny zespół przy rzeczniku MŚP spotkał się po raz kolejny

Jak czytamy w relacji Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Geodetów, Biuro Rzecznika MŚP na podstawie art. 9 ust. 1 ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców wystąpi do przyszłego rządu o podjęcie inicjatywy ustawodawczej kompleksowego uregulowania systemu prawnego w dziedzinie geodezji i kartografii preferującego dwie osobne ustawy: o zawodzie inżyniera miernictwa geodezyjnego oraz o geodezyjnych rejestrach publicznych. Zespół Roboczy ds. Geodezji i Budownictwa przedstawi do 12 września projekty założeń do tych ustaw uwzględniając potrzeby państwa oraz osób wykonujących zawód mierniczego geodezyjnego.

Tutaj można obejrzeć transmisję z posiedzenia

Źródło: OZZG


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
MKI no, aleś mnie rozbawił swoim merytorycznym argumentem. No Gigant Intelektualny wśród komentujących. :-DDDD

Spotkanie Leśnych Dziadków Leśne Dziadki

Zawód geodety zostanie zastąpiony przez ..? Ciekawe kogo? Informatyka, geoinformatyka, czy może pajaca lub klauna jak komentator poniżej? Już klepiesz bez sensu tylko po to żeby wkurzac ludzi? Szef wezwał z urlopu bo coś w innych wątkach zbyt merytorycznie się zrobiło? Jedyne zawody jakie odejdą do lamusa to te które funkcjonują w naszej branży dzięki komunistycznemu systemowi który w nim panuje. Inne pozostaną dopóki będzie funkcjonowało społeczeństwo które posługuja się prawem własności do ziemi, buduje, uprawia ziemię itp. Zawsze będzie potrzeba żeby ktoś zajmował się aspektem przestrzennym tych kwestii. Żaden urzędnik, żaden system informatyczny tego sam nie zrobi.

Woźnice Zawód geodety (wcześniej mierniczego) skończy prawdopodobnie tak jak woźnicy wozów konnych lub węglarze). Patrzcie do przodu , a nie w zamierzchłe czasy.

tylko ta nazwa..za długa OZZG samo sie mysli: (cyt.)" o zawodzie inżyniera miernictwa geodezyjnego ... oraz osób wykonujących zawód mierniczego geodezyjnego." czyli kto? mierniczy geodezyjny czy inzynier miernictwa geodezyjnego? w tym 2gim przypadku-gdzie technicy mój Panie?

heh wszyscy gadają a ustawe o samorzadzie przechnie L.Piszczek:)

Kolejne regulacje nie rozwiążą tragicznej sytuacji na rynku pracy w geodezji nie liczcie na to.

Te rozbudzone nadzieje, te zawiedzione nadzieje.

8 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt