wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Kolorowe wideo z orbity
blog
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-08-12| Geodezja, GIS, Software

FieldGenius również dla Androidów

Popularne geodezyjne oprogramowanie polowe FieldGenius dostępne jest już również w wersji dla urządzeń z systemem operacyjnym Android.


FieldGenius również dla Androidów

FieldGenius jest rozwijanym od wielu lat oprogramowaniem pomiarowym przeznaczonym do współpracy z tachimetrami czy odbiornikami GNSS różnych marek. Jest ono rozwijane przez kanadyjską firmę MicroSurvey Software, od 2012 roku będącą częścią Grupy Hexagon (należą do niej takie marki jak Leica Geosystems, GeoMax czy Intergraph).

Dotychczas FieldGenius dostępny był wyłącznie dla urządzeń z systemem Windows, a od teraz jest kompatybilny również z coraz popularniejszym Androidem. Jak zapewniają twórcy oprogramowania, wydanie dla tego systemu oferuje odświeżony interfejs użytkownika czy dynamiczne panele danych zsynchronizowane z widokiem mapy. Jednocześnie programiści z MicroSurvey postarali się, by użytkownicy zaznajomieni z wydaniem dla „okienek” nie mieli większych problemów z przesiadką na Androida.

„Geodeci, dilerzy i dystrybutorzy z każdego zakątka świata od lat oczekiwali FieldGeniusa dla Androida. Pierwsza wersja tego oprogramowania zapewni jednolitą obsługę różnych urządzeń do zbierania danych. MicroSurvey kontynuuje przy tym realizację strategii neutralności hardware’owej, oferując wsparcie dla niemal każdego popularnego odbiornika GNSS dostępnego na rynku – podkreśla Marc Veinotte z firmy MicroSurvey.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
trial Jest trial 30 dniowy po rejestracji, można testować.

tak w skrócie to TAK

Niech mnie ktoś oświeci Czy jeśli mam kontroler Leica, to mogę go zamienić na smartfona?

3 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt