wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-08-12| Geodezja, GIS, Software

FieldGenius również dla Androidów

Popularne geodezyjne oprogramowanie polowe FieldGenius dostępne jest już również w wersji dla urządzeń z systemem operacyjnym Android.


FieldGenius również dla Androidów

FieldGenius jest rozwijanym od wielu lat oprogramowaniem pomiarowym przeznaczonym do współpracy z tachimetrami czy odbiornikami GNSS różnych marek. Jest ono rozwijane przez kanadyjską firmę MicroSurvey Software, od 2012 roku będącą częścią Grupy Hexagon (należą do niej takie marki jak Leica Geosystems, GeoMax czy Intergraph).

Dotychczas FieldGenius dostępny był wyłącznie dla urządzeń z systemem Windows, a od teraz jest kompatybilny również z coraz popularniejszym Androidem. Jak zapewniają twórcy oprogramowania, wydanie dla tego systemu oferuje odświeżony interfejs użytkownika czy dynamiczne panele danych zsynchronizowane z widokiem mapy. Jednocześnie programiści z MicroSurvey postarali się, by użytkownicy zaznajomieni z wydaniem dla „okienek” nie mieli większych problemów z przesiadką na Androida.

„Geodeci, dilerzy i dystrybutorzy z każdego zakątka świata od lat oczekiwali FieldGeniusa dla Androida. Pierwsza wersja tego oprogramowania zapewni jednolitą obsługę różnych urządzeń do zbierania danych. MicroSurvey kontynuuje przy tym realizację strategii neutralności hardware’owej, oferując wsparcie dla niemal każdego popularnego odbiornika GNSS dostępnego na rynku – podkreśla Marc Veinotte z firmy MicroSurvey.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
trial Jest trial 30 dniowy po rejestracji, można testować.

tak w skrócie to TAK

Niech mnie ktoś oświeci Czy jeśli mam kontroler Leica, to mogę go zamienić na smartfona?

3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEOIDA na spotkaniu IGSM w Newcastle
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS