wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
GEOIDA na spotkaniu IGSM w Newcastle
blog
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-08-09| Geodezja, GIS

Komunikacja EGiB-EKW we wszystkich kujawsko-pomorskich powiatach

Kujawsko-pomorskie to czwarte województwo, po podkarpackim, lubelskim i łódzkim, w którym wszystkie powiaty korzystają już z bezpośredniej komunikacji między powiatowymi systemami EGiB i Elektroniczną Księgą Wieczystą.


Komunikacja EGiB-EKW we wszystkich kujawsko-pomorskich powiatach <br />
Powiaty korzystające z komunikacji EGiB-EKW
Powiaty korzystające z komunikacji EGiB-EKW
Komunikacja EGiB-EKW we wszystkich kujawsko-pomorskich powiatach
Komunikacja EGiB-EKW we wszystkich kujawsko-pomorskich powiatach

Aktualnie z komunikacji tej korzystają już 293 powiaty (mapa obok). Procentowy udział takich powiatów w danym województwie przedstawia pierwszy z wykresów.

Funkcjonalność cieszy się stałym zainteresowaniem, co przekłada się na około 1100 zapytań dziennie. Na kolejnym wykresie przedstawiono średnią dzienną liczbę zapytań kierowanych do EKW bezpośrednio z systemów do prowadzenia EGiB w 10 przodujących powiatach.

Źródło: GUGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
No dobrze, ale chyba po to powstała ta usługa żeby takie ograniczenia nie były udziałem służb państwa. Skoro w tej usłudze też jest limit 30 zapytań dziennie to jaki to ma wszystko sens ? Ile jest działek w powiecie z KW ? Odpytując po 30 to zajmie 10 lat.

FX 1. wejdź na https://ekw.ms.gov.pl/. 2. wykonaj ponad 30 zapytań. 3. Zobacz, że skończyły ci się już autobusy i sygnalizatory, a captcha googla twierdzi, że jesteś robotem. 4. dobranoc

Bardzo lubię te odpowiedzi nie na temat. A ile GUGiK ma spraw w sądzie za nie udzielenie informacji ?

@dociekliwy Dziwne masz te rozumowanie, że GUGiK prowadzi EGiB. W żadnym artykule na temat tej funkcjonalności nie było mowy o przeniesieniu organu prowadzącego EGiB. Zadaj pytanie GGK / GUGiK / Powiatom w trybie dostępu do informacji publicznej i uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania. Miłego pisania. Pozdrawiam.

Rozumiem że teraz EGiB prowadzi GUGiK ? W jakiej procedurze administracyjnej organ prowadzący EGiB czyli powiat może tego użyć ? Ile kosztowało wdrożenie tych funkcjonalności w powiatach i kto za to zapłacił.

@dociekliwy Przecież tu mowa jest o EGiB a nie PODGiK. Chyba dostrzegasz różnicę?

No to pytanie funkcjonalność, funkcjonalnością ale w jakiej procedurze administracyjnej PODGiK może zgodnie z prawem czegoś takiego użyć i na jakiej podstawie prawnej?

tak Nie twierdzę, że sprawa nie jest fajna, natomiast wiem, że są powiaty które mają program nie dający możliwości korzystania z tej funkcjonalności, albo baze nie podpiętą pod neta...a zamalowane są na niebieski kolorek na tej mapce. Więc fikcja.

1100 zapytań dziennie na jakieś 300 powiatów to znaczy że 4 zapytania na powiat średnio ? Maksymalnie 33 zapytania z powiatu oznacza że większość nie pyta wcale. A co to za blokady "jesteś robotem" w dotychczasowych artykułach nie było o tym mowy.

@Praktyk fajna sprawa, trzeba spróbować aby docenić

pozory mylą Praktyku mógłbyś się zdziwić, ale korzystamy. Przy naszej jednostce to na stronie EKW ok godziny 10.30. jest już blokada "jesteś robotem". Także jest to alternatywa, z której korzystamy, tylko działa trochę wolniej niż bezpośrednio strona EKW.

Teoria A ile powiatów z tych co rzekomo korzysta z usługi nie pobiera wcale danych ? Bo coś mi się zdaje, że dostęp mają tylko na papierze, żeby zadowlolić GGK

12 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt