wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-08-08| Geodezja, GIS

Kolejne 3 województwa z kompletem powiatów w KIUT

Mazowieckie, dolnośląskie i łódzkie dołączyły w ostatnich dniach do grona województw, w których już wszystkie powiaty udostępniają swoje dane o uzbrojeniu terenu w usłudze KIUT.


Kolejne 3 województwa z kompletem powiatów w KIUT
Kolejne 3 województwa z kompletem powiatów w KIUT <br />
Powiaty zasilające KIUT (stan na 8 sierpnia)
Powiaty zasilające KIUT (stan na 8 sierpnia)

Krajową Integrację Uzbrojenia Terenu zasilają obecnie 352 powiaty i miasta na prawach powiatu. Do pełnego pokrycia kraju brakuje zatem jeszcze 28 jednostek z województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, śląskiego, wielkopolskiego i lubuskiego.

„Do połowy sierpnia będą już wszystkie powiaty, wtedy wszystko podsumujemy i poinformujemy o szczegółach. Teraz mogę powiedzieć tylko tyle, że z uzbrojeniem w powiatach jest lepiej, niż myślałem, i że publikując dane, jednocześnie inwentaryzujemy stan, aby podjąć decyzję, co dalej” – pisze na Twitterze Waldemar Izdebski, główny geodeta kraju.

Dane z usługi KIUT można przeglądać zarówno w aplikacjach obsługujących standard WMS (adres: http://integracja.gugik.gov.pl/cgi-bin/KrajowaIntegracjaUzbrojeniaTerenu), jak i w Geoportalu (warstwa „Uzbrojenie terenu”).

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Pytanie trochę zasadne, kto i do czego może czegoś takiego użyć ? Jaka jest częstotliwość aktualizacji danych w tej usłudze i czy jest monitorowana ?
 1 
odpowiedz zgłoś
Ale po co to komu? Żeby pan minister mógł pokazać wiceministrowi, jak blisko ma do studni? Jakby to było w powiatach, to też byłoby dobrze. Ale z punktu widzenia megakorporacji światowych jest wygoda - wszystko wiedzą bez wychodzenia z domu. I to za nasze pieniądze.
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS