wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Geospatial Revolution, odc. 1
blog
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-08-08| Geodezja, GIS

Kolejne 3 województwa z kompletem powiatów w KIUT

Mazowieckie, dolnośląskie i łódzkie dołączyły w ostatnich dniach do grona województw, w których już wszystkie powiaty udostępniają swoje dane o uzbrojeniu terenu w usłudze KIUT.


Kolejne 3 województwa z kompletem powiatów w KIUT
Kolejne 3 województwa z kompletem powiatów w KIUT <br />
Powiaty zasilające KIUT (stan na 8 sierpnia)
Powiaty zasilające KIUT (stan na 8 sierpnia)

Krajową Integrację Uzbrojenia Terenu zasilają obecnie 352 powiaty i miasta na prawach powiatu. Do pełnego pokrycia kraju brakuje zatem jeszcze 28 jednostek z województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, śląskiego, wielkopolskiego i lubuskiego.

„Do połowy sierpnia będą już wszystkie powiaty, wtedy wszystko podsumujemy i poinformujemy o szczegółach. Teraz mogę powiedzieć tylko tyle, że z uzbrojeniem w powiatach jest lepiej, niż myślałem, i że publikując dane, jednocześnie inwentaryzujemy stan, aby podjąć decyzję, co dalej” – pisze na Twitterze Waldemar Izdebski, główny geodeta kraju.

Dane z usługi KIUT można przeglądać zarówno w aplikacjach obsługujących standard WMS (adres: http://integracja.gugik.gov.pl/cgi-bin/KrajowaIntegracjaUzbrojeniaTerenu), jak i w Geoportalu (warstwa „Uzbrojenie terenu”).

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Pytanie trochę zasadne, kto i do czego może czegoś takiego użyć ? Jaka jest częstotliwość aktualizacji danych w tej usłudze i czy jest monitorowana ?

Ale po co to komu? Żeby pan minister mógł pokazać wiceministrowi, jak blisko ma do studni? Jakby to było w powiatach, to też byłoby dobrze. Ale z punktu widzenia megakorporacji światowych jest wygoda - wszystko wiedzą bez wychodzenia z domu. I to za nasze pieniądze.

2 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt