wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
blog
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-08-07| GIS, Teledetekcja, Przetargi

Gaz-System zamawia fotogrametryczne dane dla gazociągów

Firma Gaz-System ogłosiła przetarg na pozyskanie danych fotogrametrycznych dla całej sieci jej gazociągów o długości około 11,6 tys. km.


Gaz-System zamawia fotogrametryczne dane dla gazociągów
Gaz-System zamawia fotogrametryczne dane dla gazociągów <br />
Gazociągi Gaz-Systemu
Gazociągi Gaz-Systemu

Spółka zamawia:

  • pionowe zdjęcia lotnicze z pikselem nie gorszym niż 5 cm,
  • ortofotomapę dla pasa terenu o szerokości minimum 500 metrów wzdłuż osi gazociągu,
  • pozyskanie danych z lotniczego skanowania laserowego dla pasa o szerokości 350 metrów z gęstością 7 pkt/m kw.

Prace mają zostać wykonane do połowy grudnia 2020 r. Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 50 tys. zł można składać do 6 września.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
. Czy choć jedna osoba ma wątpliwości, która firma wygra przetarg? Kary za niedopełnienie obowiązku przekazania do PZGiK już zostały omówione przed przystąpieniem do przetargu z właściwymi osobami.

Tylko że żaden geodeta uprawniony najprawdopodobniej nie będzie brać udziału w przetargu, a wyłącznie duże firmy fotogrametryczne.

fajny przetarg Nie oceniam, czy obecne prawo jest dobre czy złe, tylko informuję, że w ramach prawa orto, zdjęcia i nmt podlegają zgłoszeniu i przekazaniu do zasobu. Kary za niedopełnienie obowiązku dla przedsiębiorcy są śmieszne, ale geodeta uprawniony już ryzykuje uprawnieniami. Przeczytałem SOPZ nie wierzę własnym oczom...

a dzie tam przecież Jarząbek już nie lata ...

. Mam przekonanie, że przetarg wygrają mężowie stanu z jedynej słusznej firmy.

Po co do zasobu? Zupy na tym nie ugotujesz. To strategiczna infrastruktura. Później w ramach otwartych danych pobierze ktoś kto chciałby zaplanować zamach terrorystyczny? Zasób nie daje sobie rady z udostępnianiem zamawianych przez siebie danych a miałby się zajmować "makaronami" rozłożonymi po całej Polsce? Po co? Kto poniesie koszt przyjęcia do zasobu? Utrzymywania? Archiwizowania niepotrzebnych danych itd.

Dane trafią do zasobu? Czy te dane trafią do państwowego zasobu?

7 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt