wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-08-07| GIS, Teledetekcja, Przetargi

Gaz-System zamawia fotogrametryczne dane dla gazociągów

Firma Gaz-System ogłosiła przetarg na pozyskanie danych fotogrametrycznych dla całej sieci jej gazociągów o długości około 11,6 tys. km.


Gaz-System zamawia fotogrametryczne dane dla gazociągów
Gaz-System zamawia fotogrametryczne dane dla gazociągów <br />
Gazociągi Gaz-Systemu
Gazociągi Gaz-Systemu

Spółka zamawia:

 • pionowe zdjęcia lotnicze z pikselem nie gorszym niż 5 cm,
 • ortofotomapę dla pasa terenu o szerokości minimum 500 metrów wzdłuż osi gazociągu,
 • pozyskanie danych z lotniczego skanowania laserowego dla pasa o szerokości 350 metrów z gęstością 7 pkt/m kw.

Prace mają zostać wykonane do połowy grudnia 2020 r. Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 50 tys. zł można składać do 6 września.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
. Czy choć jedna osoba ma wątpliwości, która firma wygra przetarg? Kary za niedopełnienie obowiązku przekazania do PZGiK już zostały omówione przed przystąpieniem do przetargu z właściwymi osobami.
 1 
odpowiedz zgłoś
Tylko że żaden geodeta uprawniony najprawdopodobniej nie będzie brać udziału w przetargu, a wyłącznie duże firmy fotogrametryczne.
odpowiedz zgłoś
fajny przetarg Nie oceniam, czy obecne prawo jest dobre czy złe, tylko informuję, że w ramach prawa orto, zdjęcia i nmt podlegają zgłoszeniu i przekazaniu do zasobu. Kary za niedopełnienie obowiązku dla przedsiębiorcy są śmieszne, ale geodeta uprawniony już ryzykuje uprawnieniami. Przeczytałem SOPZ nie wierzę własnym oczom...
 2 
odpowiedz zgłoś
a dzie tam przecież Jarząbek już nie lata ...
odpowiedz zgłoś
. Mam przekonanie, że przetarg wygrają mężowie stanu z jedynej słusznej firmy.
 2 
odpowiedz zgłoś
Po co do zasobu? Zupy na tym nie ugotujesz. To strategiczna infrastruktura. Później w ramach otwartych danych pobierze ktoś kto chciałby zaplanować zamach terrorystyczny? Zasób nie daje sobie rady z udostępnianiem zamawianych przez siebie danych a miałby się zajmować "makaronami" rozłożonymi po całej Polsce? Po co? Kto poniesie koszt przyjęcia do zasobu? Utrzymywania? Archiwizowania niepotrzebnych danych itd.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
Dane trafią do zasobu? Czy te dane trafią do państwowego zasobu?
odpowiedz zgłoś
7 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS