wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Wielodrożność a Galileo
blog
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-08-06| GIS, Mapy

Ordnance Survey zaprasza do wirtualnej galerii map

Brytyjska agencja kartograficzna Ordnance Survey (OS) udostępniła w internecie GeoDataViz – wirtualną wystawę prezentującą ciekawe mapy i wizualizacje danych przestrzennych.


Ordnance Survey zaprasza do wirtualnej galerii map

Na ekspozycji znajdziemy nie tylko opracowania prezentujące Wielką Brytanię czy też jej wybrane regiony, ale nawet mapy powierzchni Marsa czy Księżyca. Dociekliwi zwiedzający zauważą, że niektóre drzwi tej wirtualnej galerii są zamknięte. Jak jednak wyjaśniają twórcy wystawy, kryją się za nimi pomieszczenia, w których wystawione zostaną mapy i wizualizacje danych przestrzennych przygotowane przez inne osoby czy instytucje.

Wystawa GeoDataViz (GDV) została zbudowana przez OS Labs team. Wykorzystano do tego celu Unity game engine oraz modele 3D i dwuwymiarowe opracowania przygotowane w aplikacjach Blender i GIMP. Galerię udostępniono w formie internetowej aplikacji bazującej na technologii WebGL. Jest ona dostępna pod adresem: labs.os.uk/public/geodataviz-gallery.

– Chcielibyśmy, aby ta galeria stała się centralnym miejscem celebrowania piękna i kreatywności, jakie można znaleźć w wyjątkowym świecie kartografii i wizualizacji danych – mówi współtwórca GDV Charley Glynn. – Chcieliśmy odtworzyć wygląd galerii sztuki, tak aby odwiedzający mogli cieszyć się eksponatami we własnym tempie. Z czasem będziemy dodawać nowe dzieła i otwierać kolejne pokoje, aby wystawiać prace innych artystów. Chcemy również publikować treści interaktywne w czasie rzeczywistym, animacje czy modele 3D – dodaje drugi współautor GDV Paul Naylor.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Ciekawe ciekawy pomysł poskakać po budynkach ;)

poprawny link - bez spacji http://kartografia.amu.edu.pl/stara_strona/halik/w ngig-vr/index.html

link http://kartografia.amu.edu.pl/stara_strona/halik/w ngig-vr/index.html

Poznańscy studenci od października Poznańscy studenci kierunku "Kartografia i geomatyka" prowadzonego pod egidą Zakładu Kartografii i Geomatyki (Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) będą tworzyć od października w ramach przedmiotu "Rozszerzona i wirtualna rzeczywistość" podobne geowizualizacje. Technologia jest nam znana i nie zawahamy się jej użyć dla dobra ogółu:) Poniżej link z efektami pracy naszych studentów w ramach jednego z kilku dni czerwcowych praktyk terenowych (wprowadzenie do VR - prosta geowizualizacja zabudowy okolic WNGiG z bazy BDOT10k widziana z perspektywy Guliwera;)): http://kartografia.amu.edu.pl/stara_strona/halik/w ngig-vr/index.html

4 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt