wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-08-06| GIS, Mapy

Ordnance Survey zaprasza do wirtualnej galerii map

Brytyjska agencja kartograficzna Ordnance Survey (OS) udostępniła w internecie GeoDataViz – wirtualną wystawę prezentującą ciekawe mapy i wizualizacje danych przestrzennych.


Ordnance Survey zaprasza do wirtualnej galerii map

Na ekspozycji znajdziemy nie tylko opracowania prezentujące Wielką Brytanię czy też jej wybrane regiony, ale nawet mapy powierzchni Marsa czy Księżyca. Dociekliwi zwiedzający zauważą, że niektóre drzwi tej wirtualnej galerii są zamknięte. Jak jednak wyjaśniają twórcy wystawy, kryją się za nimi pomieszczenia, w których wystawione zostaną mapy i wizualizacje danych przestrzennych przygotowane przez inne osoby czy instytucje.

Wystawa GeoDataViz (GDV) została zbudowana przez OS Labs team. Wykorzystano do tego celu Unity game engine oraz modele 3D i dwuwymiarowe opracowania przygotowane w aplikacjach Blender i GIMP. Galerię udostępniono w formie internetowej aplikacji bazującej na technologii WebGL. Jest ona dostępna pod adresem: labs.os.uk/public/geodataviz-gallery.

– Chcielibyśmy, aby ta galeria stała się centralnym miejscem celebrowania piękna i kreatywności, jakie można znaleźć w wyjątkowym świecie kartografii i wizualizacji danych – mówi współtwórca GDV Charley Glynn. – Chcieliśmy odtworzyć wygląd galerii sztuki, tak aby odwiedzający mogli cieszyć się eksponatami we własnym tempie. Z czasem będziemy dodawać nowe dzieła i otwierać kolejne pokoje, aby wystawiać prace innych artystów. Chcemy również publikować treści interaktywne w czasie rzeczywistym, animacje czy modele 3D – dodaje drugi współautor GDV Paul Naylor.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Ciekawe ciekawy pomysł poskakać po budynkach ;)
odpowiedz zgłoś
poprawny link - bez spacji http://kartografia.amu.edu.pl/stara_strona/halik/w ngig-vr/index.html
odpowiedz zgłoś
link http://kartografia.amu.edu.pl/stara_strona/halik/w ngig-vr/index.html
odpowiedz zgłoś
Poznańscy studenci od października Poznańscy studenci kierunku "Kartografia i geomatyka" prowadzonego pod egidą Zakładu Kartografii i Geomatyki (Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) będą tworzyć od października w ramach przedmiotu "Rozszerzona i wirtualna rzeczywistość" podobne geowizualizacje. Technologia jest nam znana i nie zawahamy się jej użyć dla dobra ogółu:) Poniżej link z efektami pracy naszych studentów w ramach jednego z kilku dni czerwcowych praktyk terenowych (wprowadzenie do VR - prosta geowizualizacja zabudowy okolic WNGiG z bazy BDOT10k widziana z perspektywy Guliwera;)): http://kartografia.amu.edu.pl/stara_strona/halik/w ngig-vr/index.html
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS