wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Bielsko-Biała w OSM
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-08-05| Geodezja, Przetargi, Kataster

Znów słabe zainteresowanie modernizacją brzozowskiego PZGiK

Podzielenie zamówienia na więcej części niewiele dało – czwarty przetarg Starostwa w Brzozowie na modernizację EGiB, założenie baz BDOT500 i GESUT oraz cyfryzację zasobu znów spotkał się ze słabym zainteresowaniem wykonawców.


Znów słabe zainteresowanie modernizacją brzozowskiego PZGiK

Pierwsze zamówienie na te prace rozpisano w październiku 2017 r., a drugie w sierpniu 2018 roku – w obu przypadkach wszystkie 6 części unieważniono z powodu braku chętnych lub zbyt drogich propozycji. W trzecim przetargu, rozpisanym w lutym, chętni zgłosili się do wszystkich pięciu części, ich propozycje okazały się jednak zdecydowanie za drogie – przekraczały budżet starostwa nawet blisko pięciokrotnie.

W kwietniu powiat po raz czwarty ogłosił zamówienie na te prace – tym razem zdecydował się podzielić je na 13 części. Zabieg ten niewiele jednak pomógł, starostwu udało się bowiem podpisać umowy jedynie dla dwóch części:

  • cz. 6 (modernizacja i aktualizacja EGiB w obrębach: Grabówka, Hroszówka, Jabłonica Ruska, Krzemienna i Krzywe, gmina Dydnia) – prace za 477 tys. zł wykona konsorcjum firm Geores Rzeszów i PUGP Geomiar Jarosław;
  • cz. 13 (utworzenie bazy danych GESUT i BDOT500 wraz z cyfryzacją zasobów w gminie Nozdrzec) – prace za 765 tys. zł wykona konsorcjum firm: Usługi Geodezyjne Grzegorz Wywrot z Dybawki, UG mgr inż. Jan Gawlikowski z Przemyśla oraz UG inż. Krzysztof Mandecki z Przemyśla.

Pozostałe części unieważniono przede wszystkim z powodu zbyt drogich ofert (9 części), a także z powodu braku chętnych (2 części).

Zamówienie jest częścią projektu „Podkarpacki System Informacji Przestrzennej (PSIP)” o wartości 178 mln zł.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt