wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-08-05| Geodezja, Przetargi, Kataster

Znów słabe zainteresowanie modernizacją brzozowskiego PZGiK

Podzielenie zamówienia na więcej części niewiele dało – czwarty przetarg Starostwa w Brzozowie na modernizację EGiB, założenie baz BDOT500 i GESUT oraz cyfryzację zasobu znów spotkał się ze słabym zainteresowaniem wykonawców.


Znów słabe zainteresowanie modernizacją brzozowskiego PZGiK

Pierwsze zamówienie na te prace rozpisano w październiku 2017 r., a drugie w sierpniu 2018 roku – w obu przypadkach wszystkie 6 części unieważniono z powodu braku chętnych lub zbyt drogich propozycji. W trzecim przetargu, rozpisanym w lutym, chętni zgłosili się do wszystkich pięciu części, ich propozycje okazały się jednak zdecydowanie za drogie – przekraczały budżet starostwa nawet blisko pięciokrotnie.

W kwietniu powiat po raz czwarty ogłosił zamówienie na te prace – tym razem zdecydował się podzielić je na 13 części. Zabieg ten niewiele jednak pomógł, starostwu udało się bowiem podpisać umowy jedynie dla dwóch części:

 • cz. 6 (modernizacja i aktualizacja EGiB w obrębach: Grabówka, Hroszówka, Jabłonica Ruska, Krzemienna i Krzywe, gmina Dydnia) – prace za 477 tys. zł wykona konsorcjum firm Geores Rzeszów i PUGP Geomiar Jarosław;
 • cz. 13 (utworzenie bazy danych GESUT i BDOT500 wraz z cyfryzacją zasobów w gminie Nozdrzec) – prace za 765 tys. zł wykona konsorcjum firm: Usługi Geodezyjne Grzegorz Wywrot z Dybawki, UG mgr inż. Jan Gawlikowski z Przemyśla oraz UG inż. Krzysztof Mandecki z Przemyśla.

Pozostałe części unieważniono przede wszystkim z powodu zbyt drogich ofert (9 części), a także z powodu braku chętnych (2 części).

Zamówienie jest częścią projektu „Podkarpacki System Informacji Przestrzennej (PSIP)” o wartości 178 mln zł.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Plan na las - czyli o kartowaniu lasu
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS