Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-10-26| Geodezja, Mapy, Firma, Prawo, Przetargi, Ludzie, Instytucje

UZP: Specyfikacja przetargowa na założenie ewidencji budynków i lokali w Gdańsku do poprawy



Dzisiaj (25 października) w Urzędzie Zamówień Publicznych w Warszawie, odbyła się rozprawa, w której Zespół Arbitrów UZP rozstrzygnął protest Geodezyjnej Izby Gospodarczej złożony w sprawie zapisów specyfikacji przetargowej na założenie ewidencji budynków i lokali w Gdańsku.

22 września br. gmina Gdańsk ogłosiła przetarg (o wartości powyżej 211 tys. euro) na założenie ewidencji budynków i lokali na obszarze 20 obrębów (ponad 18 tys. działek). Czas realizacji zamówienia określono, w zależności od zadania, na 15-19 miesięcy. Jednym z warunków uczestnictwa w zamówieniu było posiadanie przez jego wykonawcę minimum 2 komputerów z licencjonowanym oprogramowaniem Bentley Microstation v. 8.1 z nakładką Geographics, aplikacją GeoEdytor i oprogramowaniem Ewid 2000.
Ten punkt zakwestionowała GIG, pisząc w uzasadnieniu do protestu, że „Zgodnie z [...] rozporządzeniem Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dn. 29.03.2001 r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków – wymiana danych ewidencyjnych pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą odbywa się z wykorzystaniem formatu SWDE – par. 51. pkt 2. Zamawiający nie ma prawa wymagać od Wykonawcy posiadania konkretnego oprogramowania – w tym przypadku Bentley Microstation oraz EWID 2000. Wykonawca może posiadać inne równoważne [oprogramowanie – red.] generujące pliki w formacie SWDE, natomiast Zamawiający powinien się zobowiązać do przekazywania i odbierania danych w tym formacie.”

Zespół arbitrów jednogłośnie uznał protest Geodezyjnej Izby Gospodarczej. Przetarg trzeba będzie ogłosić ponownie, ale ze zmienioną specyfikacją.

JP


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo pomaga stworzyć ekologiczne fajerwerki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS