wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Ewolucja Uzupełniającej Mapy Polski
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-08-02| GIS, Mapy, Software

ArcGIS Experience Builder, czyli zrób sobie appkę

Oferta firmy Esri rozszerzyła się o ArcGIS Experience Builder – rozwiązanie, które pozwala łatwo i szybko tworzyć różnorodne internetowe aplikacje mapowe, nawet bez umiejętności programowania.


ArcGIS Experience Builder, czyli zrób sobie appkę <br />
Przykładowa aplikacja opracowana z użyciem ArcGIS Experience Builder
Przykładowa aplikacja opracowana z użyciem ArcGIS Experience Builder

ArcGIS Experience Builder jest częścią ArcGIS Online oraz ArcGIS Enterprise. Tworząc nową aplikację przy użyciu tego narzędzia, użytkownik może zatem łatwo sięgnąć do swoich zasobów przechowywanych w tym oprogramowaniu.

W nowym rozwiązaniu firma Esri zachwala m.in. łatwość użytkowania. By stworzyć własną aplikację, można się obyć bez jakiegokolwiek programowania. Zamiast tego użytkownik może sięgnąć po gotowe szablony, widgety oraz interaktywne mapy – zarówno w wersji 2D, jak i 3D. Oczywiście osoby z zacięciem informatycznym mogą opracować bardziej zaawansowane rozwiązania, ściślej dostosowane do swoich potrzeb.

Kolejna zaleta ArcGIS Experience Builder według Esri to responsywność, tj. aplikacje tworzone w tym oprogramowaniu powinny dobrze działać zarówno na urządzeniach desktopowych, jak i mobilnych. Użytkownik ma przy tym możliwość oddzielnego skonfigurowania aplikacji specjalnie dla tabletów oraz smartfonów.

Na razie oprogramowanie ArcGIS Experience Builder dostępne jest w wersji beta. Zasadnicze wydanie ma ukazać się pod koniec tego roku.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt