wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-07-30| GNSS

Rosja i Chiny chcą współpracować na polu nawigacji satelitarnej

26 lipca rosyjska Rada Federacji ratyfikowała międzyrządowe porozumienie dotyczące współpracy Rosji i Chin przy rozwijaniu satelitarnych systemów nawigacji GLONASS oraz BeiDou.


Rosja i Chiny chcą współpracować na polu nawigacji satelitarnej

Uchwała dotyczy umowy zawartej jeszcze 7 listopada ubiegłego roku podczas 23. regularnego spotkania głów obu państw. Już w nazwie tego aktu podkreślono, że współpraca będąca przedmiotem tego porozumienia ma być rozwijana wyłącznie w celach pokojowych. Z lakonicznego komunikatu agencji Roskosmos wynika, że umowa ma stworzyć prawne i organizacyjne podstawy do rozwoju i produkcji sprzętu korzystającego z GLONASS oraz BeiDou, a także do opracowania wspólnych standardów wykorzystania obu tych systemów, w szczególności w zakresie kontroli ruchu lotniczego nad rosyjsko-chińską granicą. Efektem tej współpracy ma być także rozmieszczenie po obu stronach tej granicy stacji bazowych monitorujących sygnały GLONASS i BeiDou.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt