wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
blog
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-07-29| Geodezja, GIS, Imprezy

Konferencja INSPIRE 2020 z naciskiem na cyfryzację i zrównoważony rozwój

Najbliższa międzynarodowa konferencja poświęcona wdrażaniu unijnej dyrektywy INSPIRE odbędzie się w dniach 12-15 maja 2020 roku w chorwackim Dubrowniku.


Konferencja INSPIRE 2020 z naciskiem na cyfryzację i zrównoważony rozwój

Spotkanie ma się koncentrować na temacie „zrównoważonej cyfryzacji” oraz „zrównoważonym cyfrowym rozwoju”. W jego trakcie poruszane mają być zagadnienia związane zarówno z tym, jak cyfryzacja może pomóc w budowie zrównoważonej Europy, a także jakie są środowiskowe wyzwania związane z digitalizacją. Wystąpienia konferencyjne będą skupiać się m.in. na tym, jak realizację tych celów mogą wspomagać nowoczesne technologie, np. sztuczna inteligencja.

– Choć realizacja legislacyjnej „drogowej mapy INSPIRE” zbliża się ku końcowi, zbudowana wokół niej infrastruktura będzie wciąż ewoluować. Aby proces ten zakończył się sukcesem, powinniśmy zapewnić jego trwałość we współpracy i partnerstwie z innymi podmiotami wykraczającymi poza początkowy zakres dyrektywy – podkreślają organizatorzy konferencji.

Zgłaszanie wystąpień konferencyjnych ruszy 15 października i potrwa dwa miesiące. Szczegółowy program wydarzenia powinniśmy zaś poznać 1 marca. Wcześniej, 15 stycznia, ruszy rejestracja uczestników, która potrwa do 8 maja (tańsza opłata konferencyjna będzie obowiązywać do połowy marca).

Organizatorami spotkania są Komisja Europejska oraz chorwackie uczelnie: University North oraz University of Dubrovnik.

Strona konferencji

Informacje o innych nadchodzących konferencjach z zakresu GIS, geodezji i kartografii publikujemy w dziale Geokonferencje

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt