wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-07-26| Geodezja, Przetargi, Kataster

Powiat oświęcimski zamawia sporą modernizację EGiB

11 jednostek ewidencyjnych ma objąć modernizacja ewidencji gruntów i budynków zamówiona przez Starostwo w Oświęcimiu. Wartość prac to przynajmniej 7 mln zł (szacunek na podstawie wadium).


Powiat oświęcimski zamawia sporą modernizację EGiB <br />
fot. Geoportal.gov.pl
fot. Geoportal.gov.pl

Przedmiotem ogłoszonego właśnie przetargu jest wykonanie modernizacji w jednostkach:

 1. Kęty miasto,
 2. Brzeszcze miasto,
 3. Brzeszcze obszar wiejski,
 4. Chełmek miasto,
 5. Chełmek obszar wiejski,
 6. Osiek,
 7. Oświęcim miasto,
 8. Oświęcim obszar wiejski,
 9. Polanka Wielka,
 10. Zator miasto,
 11. Zator obszar wiejski.

Prace dla każdej z tych jednostek są objęte odrębną częścią. Termin ich realizacji wyznaczono na koniec października 2020 roku.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości od 10 tys. zł do 45 tys. zł można składać do 28 sierpnia. Zamówienie jest częścią wartego ponad 8 mln zł projektu „E-usługi w informacji przestrzennej Powiatu Oświęcimskiego” współfinansowanego ze środków RPO Województwa Małopolskiego.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
No zobacz znalazły ci się w głowie jednak przetargi na modernizacje. W poprzednich latach GUGiK w osobie wiceprezesa komunikował się żeby nie było górek na rynku. Od czasu pewnej pamiętnej zmiany koordynacji w tym zakresie brak i masz efekty. Modernizacje w remizach to kolego były przy ZSIN,a to nie jest projekt z RPO. Nie wspomnę że warunki techniczne ZSIN dla danych były takie że po ich wykonaniu nie dało się załadować tych danych do systemu ZSIN bo były rozbieżne założenia. Odbiór geodezji jest fatalny to fakt. Ale nie ja nad tym pracuje pisząc takie wpisy jak twój poniżej. Bo nawet nie rozróżniając RPO od Polski Cyfrowej i wwalając wszystko do jednego wora, nie przeszkadza ci to ferować różnych pseudo-wniosków z tak zwanego zasłyszenia.

Do BB: Kiedy było tyle przetargów? Zajmuje się tym ponad 20 lat. Przypomnij mi, kiedy ostatnio było tyle przetargów, w tym przetargów na modernizację EGiB, i to w dodatku w których pomimo 2-3 ogłoszeń nie startuje nikt. Ja takiej sytuacji nie pamiętam i nie chodzi o mnie, ale o odbiór geodezji przez użytkowników, w tym właścicieli nieruchomości i samorządy gminne. Jest fatalny. Nie zacytuje co mówią, bo nie wypada (np. o modernizacjach w remizach, o zmianie definicji użytków). Trzeba będzie ich przepraszać, jeśli jeszcze nas nie wykopią na księżyc.

GG sprawdź z łaski swojej jaki był procent wykonania projektów rządowych i tych z RPO. Jakoś z RPO kilkuset milionów za jednym zamachem nie oddano jak to GUGiK uczynił. I zobacz przy okazji skąd powiaty maja serwery, czyli po twojemu super komputery żeby serwować WMSy, którymi się GGK szczyci. Popatrz też o czym jest artykuł u góry czyli co znaczy pojęcie modernizacja ewidencji gruntów i budynków i co znaczą słowa współfinansowane ze środków RPO, a potem wróć i przeproś.

Problemy z RPO w polskiej geodezji Komentowany przypadek jest chyba przykładem problemów jakie ma cała polska geodezja z wydawaniem pieniędzy z RPO (unijnych). Obawiam się, że nie tylko z powodu zbyt dużej kumulacji zleceń, ale również marazmu i niekompetencji urzędów marszałkowskich zajmujących się RPO oraz (niestety) politycznych ("dokopiemy rządowi PiS") stracimy ogromne pieniądze, albo wydamy je na wodotryski (super komputery, lokalne "wypasione" GISy z danymi jak w Googlu, skanowanie wszystkiego co jest w zasobie, nawet "śmieci"). A EGiB jak leżała na łopatkach tak sobie poleży, zwłaszcza, że poprzednia ekipa GUGiK zadbała, aby wszystko było zamazane i wieloznaczne (ustalanie granic, atrybuty ZRD, definicja budynku, użytek "B" itd.). Obawiam się, że na końcu tej drogi ktoś przestawi geodezje na boczny tor lub przydzieli do urzędów skarbowych, jak było to w okresie międzywojennym.

Tylko dla orłów. Lub straceńców ????

5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS