wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-07-26| GIS, Mapy, Ludzie

Łukasz Halik wiceprzewodniczącym komisji MAK

Podczas XXIX Międzynarodowej Konferencji Kartograficznej w Tokio komisja ds. map topograficznych Międzynarodowej Asocjacji Kartograficznej wybrała swojego nowego wiceprzewodniczącego. Został nim dr inż. Łukasz Halik z Zakładu Kartografii i Geomatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.


Łukasz Halik wiceprzewodniczącym komisji MAK <br />
Od lewej: Łukasz Halik (Polska), Alexander Kent (Wielka Brytania), Anja Hopfstock (Niemcy), Martin Davis (Wielka Brytania). Fot. B. Medyńska-Gulij.
Od lewej: Łukasz Halik (Polska), Alexander Kent (Wielka Brytania), Anja Hopfstock (Niemcy), Martin Davis (Wielka Brytania). Fot. B. Medyńska-Gulij.

Jednym z głównych zadań nowego wiceprzewodniczącego będzie stworzenie portalu mapowego prezentującego syntetyczne informacje na temat narodowych agencji zajmujących się mapami topograficznymi, a w dalszej perspektywie prezentującego informacje na temat map topograficznych tworzonych w poszczególnych krajach świata.

Zainteresowania naukowe dr. inż. Łukasza Halika związane są z wykorzystaniem technologii rozszerzonej oraz wirtualnej rzeczywistości w prezentowaniu obiektów przestrzennych świata realnego (Halik Ł., 2018, Challenges in converting Polish topographic database of built-up areas into 3D virtual reality geovisualization, The Cartographic Journal; 55/4/). Aktualnie prowadzi badania z dr. Alexandrem Kentem (Immediate Past President of the British Cartographic Society) nad możliwościami wizualizacji danych topograficznych w systemie immersyjnej wirtualnej rzeczywistości.

Konferencja MAK obyła się w dniach 15-20 lipca

Źródło: UAM


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Gratulacje! Aktywność UAM na konferencji w Tokio i związane z nią bogactwo ciekawych tematów, którymi zajmuje się Zakład Kartografii i Geomatyki pokazują, że mamy czym się chwalić.
 1 
odpowiedz zgłoś
Gratulacje! Właściwy człowiek na właściwym miejscu.
 4 
odpowiedz zgłoś
Gratulacje! Zawsze to miło widzieć przedstawiciela Polski. I gratulacje też dla dynamicznego i obrotnego Zakładu, bez którego by pewnie nie było tego wyboru :).
 5 
odpowiedz zgłoś
Gratulacje Panie Łukaszu, jako Pana były student serdecznie gratuluję i życzę wielu sukcesów zawodowych oraz osobistych.
 7 
odpowiedz zgłoś
4 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS