Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-07-19| GNSS, Geodezja, GIS

Catalyst on Demand, czyli RTK na godziny

Amerykańska firma Trimble wprowadziła usługę Catalyst on Demand. Pozwala ona w bardziej elastyczny sposób rozliczać się za pomiary GNSS o centymetrowej dokładności wykonywane przy użyciu smartfona czy tabletu.


Catalyst on Demand, czyli RTK na godziny

Catalyst on Demand jest rozwinięciem zaprezentowanego pod koniec 2016 roku serwisu Catalyst promowanego przez Trimble’a pod hasłem „pozycjonowanie jako usługa”. Działa on na zasadzie tzw. odbiornika software’owego, co oznacza, że aby zamienić zwykły smartfon czy tablet z Androidem w precyzyjny odbiornik satelitarny, potrzebujemy jedynie podłączenia niewielkiej anteny GNSS, zainstalowania odpowiedniej aplikacji oraz wykupienia stosownej subskrypcji. W zależności od potrzeb klienta Catalyst oferuje dokładność od metrowej do centymetrowej.

Dotychczas w ramach tej usługi oferowano subskrypcje miesięczne. Dzięki Catalyst on Demand rozliczenia za korzystanie z serwisu mogą być dokonywane również za godziny użytkowania. Nowością jest także możliwość automatycznego uzyskiwania dostępu do usługi z poziomu domeny e-maila, co ułatwia korzystanie z niej przez dużą liczbę użytkowników w obrębie jednej firmy lub organizacji.

Jak w praktyce działa Catalyst on Demand? Wystarczy, że właściciel konta wykupi potrzebną mu liczbę godzin, a usługa staje się dostępna do natychmiastowego wykorzystania przez praktycznie nieograniczoną liczbę użytkowników. Gdy limit godzin będzie bliski wyczerpania, automatycznie wysyłane jest przypomnienie o uzupełnieniu konta.

– Catalyst On Demand jest tym samym popularnym rozwiązaniem typu „pozycjonowania jako usługa” co Trimble Catalyst, choć zostało zmodyfikowane w taki sposób, aby bardziej odpowiadało klientom wymagającym większej elastyczności – powiedział Gareth Gibson, menedżer ds. rozwoju biznesu Catalyst w firmie Trimble. – Naszym celem jest przekazanie tej technologii pozycjonowania w ręce wszystkich pracowników terenowych pracujących z danymi przestrzennymi. Catalyst On Demand powiększy segment użytkowników profesjonalnych rozwiązań GNSS i sprawi, że staną one bardziej dostępne niż kiedykolwiek wcześniej – dodaje.

Catalyst on Demand ma wejść do sprzedaży jeszcze pod koniec tego miesiąca. Jak wynika z cennika opublikowanego na stronie Trimble’a, godzina korzystania z usługi będzie oferowana w cenie 10 dolarów.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS