wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Geospatial Revolution, odc. 1
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-07-18| GNSS

Galileo znów działa

Po blisko tygodniu od awarii dziś (18 lipca) przed południem wznowiono działanie usług europejskiego systemu nawigacji satelitarnej.


Galileo znów działa

Przypomnijmy, że przestały one działać w poprzedni czwartek (wyjątkiem była usługa poszukiwawczo-ratunkowa). „Przyczyną problemów technicznych była awaria sprzętu znajdującego się w centrach kontroli Galileo, który odpowiedzialny jest za obliczanie czasu i predykcję orbit niezbędnych do generowania wiadomości nawigacyjnych. W każdym z tych centrów usterka wpłynęła na działanie innych elementów” – czytamy w komunikacie GSA. Agencja zapowiada jednocześnie powołanie specjalnej komisji śledczej, która ma zbadać źródło tej poważnej awarii, tak aby podobne sytuacje nie powtórzyły się, gdy ogłoszona zostanie pełna operacyjność Galileo.

Ze strony GSA wynika, że wszystkie 22 operacyjne satelity Galileo mają przywrócony status „usable”. W wydanym dziś komunikacie agencja przestrzega jednak, że do odwołania należy się liczyć z niestabilnym działaniem poszczególnych serwisów nawigacyjnych.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt