wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Geospatial Revolution, odc. 2
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-07-18| GIS, Mapy

EuroGlobalMap: nowe dane i usługa sieciowa

Rozwijana przez EuroGeographics otwarta i darmowa baza EuroGlobalMap (EGM) została rozbudowana o dodatkową warstwę. Dobrą wiadomością jest również możliwość korzystania z tych zasobów przez usługę sieciową.


EuroGlobalMap: nowe dane i usługa sieciowa

EGM jest udostępnianym od 2013 roku zbiorem o szczegółowości odpowiadającej skali 1:1 000 000. Bazuje na danych pochodzących z krajowych urzędów geodezyjnych i kartograficznych uczestniczących w inicjatywie EuroGeographics (wśród nich jest również GUGiK). Zbiór oferuje dane dla 6 tematów: granice administracyjne, toponimy, sieć transportowa, osadnictwo, rzeźba oraz sieć hydrograficzna.

Lipcową nowością w EGM jest rozszerzenie warstwy granic administracyjnych o jednostki statystyczne NUTS 3, tj. podregiony. W przypadku Polski są to na ogół zgrupowania kilku powiatów – łącznie wydzielono ich w naszym kraju 73. Jak podkreśla Angela Baker, menedżer ds. sprzedaży w EuroGeographics, dotychczas granice NUTS 3 udostępniane były przez tę instytucję wyłącznie w ramach płatnego produktu EuroBoundaryMap.

W najnowszym wydaniu EGM zaktualizowano ponadto warstwy sieci hydrologicznej, transportowej i osadniczej, bazując na rejestrach w większych skalach. Rozszerzono również zasięg tej bazy o terytoria zamorskie Francji.

Istotną nowością jest możliwość korzystania z zasobów EGM przez usługę sieciową. Dotychczas dane te można było pobrać jedynie w formie plików SHP, teraz da się je ściągnąć również dla wybranego obszaru przez serwis WFS.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt