wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-07-18| Geodezja, GIS, Mapy, Przetargi

Wielkopolska zamawia SIP

Urząd Marszałkowski w Poznaniu rozpisał przetarg na dostawę, konfigurację i wdrożenie oprogramowania oraz sprzętu na potrzeby Systemu Informacji Przestrzennej Województwa Wielkopolskiego.


Wielkopolska zamawia SIP <br />
fot. Wikipedia
fot. Wikipedia
Wielkopolska zamawia SIP <br />
fot. SOPZ przetargu
fot. SOPZ przetargu

Zamówienie podzielono na dwie części. Do obowiązków wykonawcy pierwszej części będzie należało m.in. wykonanie: wojewódzkiego geoportalu (zarówno ogólnodostępnego, jak i wewnętrznego), mobilnej aplikacji mapowej, dedykowanego API, aplikacji WODGiK (do udostępniania danych przestrzennych z wojewódzkiego zasobu) czy systemu do zarządzania PZGiK (w tym bazą danych obiektów topograficznych). Regionalny serwis mapowy ma oferować np. moduły turystyczny i statystyczny, umożliwiać tworzenie własnych kompozycji mapowych, przeglądanie danych w 3D czy przeprowadzanie konsultacji społecznych – czytamy w dokumentacji przetargu. Dostarczone rozwiązania ma cechować neutralność technologiczna oraz swobodny, otwarty dostęp dla wszystkich użytkowników.

Z kolei w ramach części II należy dostarczyć sprzęt informatyczny wraz z oprogramowaniem standardowym i systemowym.

Zamówienie ma zostać zrealizowane w ciągu 22 miesięcy, przy czym na udostępnienie wojewódzkiego geoportalu nie będzie trzeba czekać aż tak długo. Harmonogram realizacji zamówienia przewiduje, że powinien on zostać przygotowany w ciągu pół roku od podpisania umowy.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 260 tys. zł (cz. I) lub 9 tys. zł (cz. II) można składać do 20 sierpnia.

Zamówienie jest częścią projektu „Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Województwa Wielkopolskiego (SIPWW)” współfinansowanego ze środków RPO Województwa Wielkopolskiego. Wartość przedsięwzięci to 31 mln zł.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@tubarao W pełni się zgadzam. Dodać należy jeszcze, że dzięki takiemu przetargowi, województwo jest w stanie wspomóc powiaty w tworzeniu jednolitych, bardzo zbliżonych do siebie baz danych PZGiK. To jest duży plus dla Wykonawców, bo będą po zakończonym projekcie mieli wiedze na temat danych w całym województwie. Zniknie po części prawo "powiatowe" dotyczące składania operatów i uzupełniania przez nich baz danych prowadzonych przez Starostę.

marudo to tym razem się włączę do tej "dyskusji". Średni majątek zarządzany przez marszałków to kilka miliardów złotych. Bazy GIS używane są przynajmniej u nas do planowania przestrzennego (plan województwa), ochrony środowiska (bieżące sprawy z przywiązaniem do działek), audytów krajobrazowych, budowy nowych ścieżek rowerowych, dostępności infrastruktury turystycznej, zarządzania nieruchomościami których właścicielem lub zarządzającym jest marszałek (idą w tysiące), dróg wojewódzkich i wielu innych analiz bieżących w tym szczegółowych np. dostępności usług zdrowia, wykluczenia komunikacyjnego i innych. To że widzisz portal nie znaczy że widzisz to co się dzieje w tych systemach. Widzisz tzw część publiczną. Warstwy i funkcjonalności takich portali wynikają z przypisanych ustawami zadań i wymagań. I nie są to tylko przepisy geodezyjne jak próbujesz tu twierdzić. Zwróć uwagę na konsultacje społeczne i wpisz sobie to wyrażenie do google z urzędem marszałkowskim a zobaczysz ile tego jest.

Do pocieszyciela: WTF! Chyba większym problemem jest Twoja próba podważać NA TYM forum nierozumienie temau SIP. Dalej w Twoim poscie jest kolejny przykład miksu informacji prawdziwej i nieprawdziwej żeby w końcu postawić fałszywe tezy. Możesz podać przykłady używania przez Marszałka tego "potężnego narzędzia"? A może przez inwestorów? A może przez inną administracje? I nie zapominać przy tym o istnieniu geoportalu krajowego i lokalnych. A na koniec najtrudniesze - porównać wydatki na SIP Wojewódzki do konkretnych pożytków finansowych lub jakichkolwiek innych :|

Wielkopolska zamawia SIP Może jest problem w rozumieniu po co tworzy się systemy informacji przestrzennej? Polecam zapoznanie się z tematem. SIP to nie tylko lepszy lub gorszy geoportal, ale przede wszystkim potężne narzędzie wspierające podejmowanie decyzji, nie tylko w administracji. Na poziomie regionu gromadzi się sporo danych, które można przedstawić przestrzennie, które w połączeniu z danymi z różnych źródeł i dziedzin, w tym z innych poziomów administracji można weryfikować, analizować i pozyskiwać obszerną wiedzę o regionie. Marszałek województwa powinien dysponować takimi narzędziami w codziennej pracy, dlatego nie ma tu mowy o budowie bezużytecznych gadżetów. Jeżeli zostanie utrzymana odpowiednia jakość i aktualność prezentowanych informacji, wówczas nikt nie zarzuci, że ?marnuje pieniądze? i ?tworzy zabawki?:)

Marnotrawienie kasy EU c.d. Buduje się absolutnie bezużyteczny tzrypoziomowy model Geoportali: 1-PODGiK gdziej powstaje informacja źrodłowa i jest możliwa interakcja, 2 - SIP Wojewódzki (?), 3 - Geoportal Krajowy ze skrzypem zasilany z Geoportali PODGiKów. Wyrzucanie pieniędzy w błoto. Czy ktoś poniesie OSOBISTĄ odpowiedzialność za takie decyzje czy bezosobowo Województwo dostanie kary finansowe jak uczciwie policzy się wskaźniki?

Czy aby na pewno województwo wielkopolskie potrzebuje iść śladem zmarnowanych pieniędzy na wojewódzkie sipy? Mam wrażenie, że zwyczajnie Marszałkowie dysponują zbyt dużą gotówką jak na swoje możliwości i nie są w stanie tego prawidłowo przejeść, więc idą w zabawki.

6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl
facebook twitter Instagram RSS